27bin TL PC toplama

Bütçe
27000

Doğukan Eren

Hectopat
Öncelikle merhaba. Ekim'in 15'inde çıkacak olan 3070 kartlarıyla beraber bir sistem toplayacağımı sistemi aşağıya bırakıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gigabyte'ın en ucuz 3070 modeli (tahminimce 6K olacak)

2 SSD aldım birine sistemi kuracağım.

2 Tane de fan almam gerekiyor kasa için Corsair LL120 RGB Dual Light Loop PWM 120mm Fan | ITOPYA
Bunları düşünmüştüm.

Monitör olarak da.
Düşündüm.

Eğer darboğaz sıkıntısı yaşarsam 2021'de işlemciyi 11. nesil güçlü bir işlemciyle değiştireceğim.

Ortalama 27K yapıyor.

Ekipman olarak da

Ya da.

Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler. (Sistemi İtopya'dan alacağım)

Hocam en ucuz 3070 modeli yerine anakarttan kısıp pahalı bir 3070 alabilirsiniz aslında, en üst seviye Z490 anakartı koymanıza gerek yok. Onun dışında 2 tane LL120 yerine 4000X almak daha iyi olabilir. Bu arada Arctis Pro GameDAC biraz fazla pahalı bence.

Bazı şeyleri aşırı üst seviye tutmuşsunuz, gerek yok aslında.

Hocam en ucuz 3070 modeli yerine anakarttan kısıp pahalı bir 3070 alabilirsiniz aslında, en üst seviye Z490 anakartı koymanıza gerek yok. Onun dışında 2 tane LL120 yerine 4000X almak daha iyi olabilir. Bu arada Arctis Pro GameDAC biraz fazla pahalı bence.
4000X alırsam 1 fan almam gerekecek yine. Anakart seçimim sonrasında yükseltme yapabilmem içindi. Arctis Pro GameDAC gibi bir kulaklık öneriniz varsa açığım.
Bazı parçaları gereksiz üst seviye ve İtopya ile kazıklanmazsanız 3080 sığar.
Hangi parçalar? Birde İtopya neden kazıklasın ve İtopyadan başka alabileceğim yer var mı?

Kasa için sadece 21k bütçe ayırdıysanız 3080 rahat toplanabilir bana kalırsa. Psu içinse minimum 850w almanızı öneririm. Monitör ise benim de almak istediğim gayet güzel bir monitör diyebilirim ama o fiyatlara alınır mı bilemedim. Şahsen stoklara gelmesini bekleyin monitör için.

Geri
Yukarı