27G2U monitörde sonradan çıkan ölü piksel garanti tarafından karşılanır mı?

Hocam okudum da ne yalan söyliyim anlamadım, olay ne?
Eskiden en az 3 ölü piksel gibi saçma bir kural vardı. Kaldırısa bile firmalar yararlarına kullandılar. Firmalar kullanıcı hatasıymış gibi aksettiriyordu. Halbuki ölü piksel herhangi bir şekilde bile olabilir. Sonradan bu halledildi. En ufak ölü piksel de alınmak zorundadır.

Eskiden en az 3 ölü piksel gibi saçma bir kural vardı. Kaldırısa bile firmalar yararlarına kullandılar. Bfirmalar kullanıcı hatasıymış gibi aksettiriyordu. Halbuki ölü piksel herhangi bir şekilde bile olabilir. Sonradan bu kural kalktı. En ufak ölü piksel de alınmak zorundadır.

Hala bunu devam ettiriyorlar, forumda sayısız konu okudum bununla alakalı ve hala 3 piksel aşağısı almıyorlar.

Yazıp yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Garanti için servis veren firmaya ulaştım ve durumu anlattım, bana üçten az ise yardımcı olamayacaklarını aktardılar. Verdiğiniz bilgiler ışığında olayı tüketici haklarına taşıma kararı verdim. Herhangi bir gelişme olursa, emsal olması açısından buraya paylaşacağım.

Yazıp yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Garanti için servis veren firmaya ulaştım ve durumu anlattım, bana üçten az ise yardımcı olamayacaklarını aktardılar. Verdiğiniz bilgiler ışığında olayı tüketici haklarına taşıma kararı verdim. Herhangi bir gelişme olursa, emsal olması açısından buraya paylaşacağım.
durum nedir ?

Son durum nedir gelişme var mı ?

Monitörü garanti kapsamında teknik servise gönder.

Teknik servis tek bir ölü piksel için değişim yada tamirat yapamayacağını söyleyen bir rapor yazıp geri gönderir.

Rapor ve ürün faturasını alıp tüketici hakem heyetine gidip değişim istediğini belirten bir adet dilekçe yazıp ver.

Tüketici kanunlarına göre 1 adet ölü piksel kusur sayılır ve firma değişim yada para iadesi yapmak zorundadır.

Geri
Yukarı