GameTech Freezer ve B450-F uyumu

mosyz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir üyeyim. Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum mazur görün. Yeni bir sistem topladım şu an kargo aşamasında, tray bir işlemci aldığım için ekstra bir soğutucu aldım.

Anakart: Anakart
CPU: Ryzen 5 3600X.
Soğutucu: CPU Soğutucu

Fakat sonradan fark ettim. Anakartın sol üstteki kapak kısmı yüzünden sığmayacak gibi hissettim soğutucu. Sizce soğutucunun anakarta sığmama gibi bir durumu olur mu? RAM'leri veya sol kapağı sıkıştırır mı?

Aynı anakartla kullanmak üzere bir ekran kartı tutacağı aldım 2070 Super için. Yorumlarda RGB LED'ler için 3 pin 4 pin girişi vs şeyler okudum pek anlamıyorum. Ekran kartının tutacağında 3 pin girişi olduğunu anakartın da 4 pin girişi olduğu için uymadığını söyleyen birkaç arkadaş var. Benim anakartımla uyumlu mu bu LED pinleri?

Tutacak: Holder

Hocam üst üste nasıl konu açabildiniz? Ben onu merak ediyorum şu an.

Merhaba arkadaşlar, yeni bir üyeyim. Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum mazur görün. Yeni bir sistem topladım şu an kargo aşamasında, tray bir işlemci aldığım için ekstra bir soğutucu aldım.

Anakart: Anakart
CPU: Ryzen 5 3600X.
Soğutucu: CPU Soğutucu

Fakat sonradan fark ettim. Anakartın sol üstteki kapak kısmı yüzünden sığmayacak gibi hissettim soğutucu. Sizce soğutucunun anakarta sığmama gibi bir durumu olur mu? RAM'leri veya sol kapağı sıkıştırır mı?

Soğutucunun boyu yüksek gibi bir şey olacağını sanmıyorum ama olursa 2 fandan 1'e indirirsin.

Hocam, sizin anakartta ARGB yok. RGB var. ARGB 5V ve 3 pin. RGB ise 12V ve 4 pin. Işıklar yanmaz. Yoksa tutucu görevini yapar. Bence, fazla önemsenecek durum değil.
Screenshot_20210116-012756.png

Merhaba öncelikle belirtmeliyim ki bu monitör hakkında sosyalde herhangi bir konu göremedim 3 yorum dışında bir bilgi yok ve konu açma gereği duydum. 27GN800-B modeli şuanda İtopya'da 3200TL ve ayrıyetten yanında MX518 mouse hediye olarak gönderiliyor. 27GN880-B modelinin ayağı olmayan versiyonu olarak düşünüyordum fakat iki monitörün kontrast oranları farklı 27GN880 modeli 700:1 kontrast sunarken 27GM800 1000:1 kontrast sunmakta. Ayrıyetten monitör sRGB'nin %99'unu kapsıyor fakat bunun benim için yeterli mi yoksa az mı olduğu hakkında fikrim yok, grafik tasarım işleriyle hiç bir ilgim yok sabahları iş akşamları oyun ve film amaçlı kullanacağım. Monitörün ayağının kötü olması benim için bir avantaj hali hazırda masaya sabit bir monitör ayağım mevcut tavsiyede bulunacak arkadaşlar göz önünde bulundururlarsa sevinirim. M27Q modeli de aklımı çelmiyor değil fakat aralarında 500TL gibi bir fark var.

24G2U sahibiyim monitörümü 2K'ya güncelleyip ekran kartımı yükseltme düşüncem var sizce mantıklı bir tercih olur mu yoksa harcayacağım paraya değmez mi?

Merhaba öncelikle belirtmeliyim ki bu monitör hakkında sosyalde herhangi bir konu göremedim 3 yorum dışında bir bilgi yok ve konu açma gereği duydum. 27GN800-B modeli şu anda İtopya'da 3200TL ve ayriyeten yanında MX518 mouse hediye olarak gönderiliyor. 27GN880-B modelinin ayağı olmayan versiyonu olarak düşünüyordum fakat iki monitörün kontrast oranları farklı 27GN880 modeli 700:1 kontrast sunarken 27GM800 1000:1 kontrast sunmakta. Ayriyeten monitör SRGB'nin %99'unu kapsıyor fakat bunun benim için yeterli mi yoksa az mı olduğu hakkında fikrim yok, grafik tasarım işleriyle hiçbir ilgim yok sabahları iş akşamları oyun ve film amaçlı kullanacağım. Monitörün ayağının kötü olması benim için bir avantaj halihazırda masaya sabit bir monitör ayağım mevcut tavsiyede bulunacak arkadaşlar göz önünde bulundururlarsa sevinirim. M.27Q modeli de aklımı çelmiyor değil fakat aralarında 500TL gibi bir fark var.

24G2U sahibiyim monitörümü 2K'ya güncelleyip ekran kartımı yükseltme düşüncem var sizce mantıklı bir tercih olur mu yoksa harcayacağım paraya değmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence sizindediklerinizi karşılıyor ama ben 2.el Smart TV alıp HDMI'la bağlamanız daha iyi olur büyük ekran oyun film vs.

Güzel monitördür, alınır.

İnceleme yazıları:

Modelleri karıştırmışım kusura bakmayın. O monitör hakkında bilgim yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı