28-35 bin TL arası laptop önerisi

Bütçe
28.000-35.000 arası

SrAltay

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Aktif olarak yazılım geliştirme ile ilgileniyorum. Bilgisayara ihtiyacım var ve ileride biraz daha oyun geliştirme ya da gömülü sistemler kısmına yönelmek istiyorum. Bu yüzden özellik olarak iyi bilgisayara ihtiyacım var. MacBook M2 Air 16 GB 512 GB almak istiyordum fakat uygulama kurarken sorun yaşamak ya da Windows'ta ücretsiz uygulamalar varken Mac'teki uygulamalara para vermek istemiyorum sürekli açıkçası. Ayrıca kafa dağıtmak için oyun oynamak istesem MacBook'ta bunu yapamayacağım da. Bu yüzden batarya konusunda beni üzmeyecek ve oyun oynamak istediğimde de bana zorla masaüstü toplattırmayacak iyi bir bilgisayar olsun istiyorum. Gaming laptoplarda batarya asla tabii ki MacBook gibi olamayacak bunu biliyorum fakat en azından şarja takmadan 5-6 saat idare ederse bu bana yeter de artar bile. Ekran kartı olarak şu an yeni 40xx serileri çıkıyor fakat bunlar hakkında da detaylı bilgiye sahip değilim. Batarya konusunda da okuduğum kadarıyla genellikle ASUS cihazlar daha ön planda. Tavsiyelerinize açığım, teşekkür ederim şimdiden. İlgimi çeken bazı bilgisayarların da linkini bırakıyorum.

AAA oyunlar oynamayacaksan RAM takviyesiyle bu bile yeterli olur.

Dediğin özelliklere en uygun cihaz 3070 Legion 5, 5800H ile fena olmayan bir batarya süresi alırsın ve 3070 bulunuyor. Zamanında bu bütçede 13650HX ve 4060 ROG STRIX satıldı ve güzel batarya süresi sunup güçlü bir modeldi ekstra olarak. Aceleniz yoksa 4000 serisinin yaygınlaşmasını bekleyebilirsiniz(fiyat tahmini yapmak zor) veya 3070 Legion 5 alabilirsiniz.

AAA oyunlar oynamayacaksan RAM takviyesiyle bu bile yeterli olur.
Cyberpunk 2077 ve Witcher 3 oynuyorum hocam. Ara sıra da Rainbow Six Siege.

Cyberpunk 2077 ve Witcher 3 oynuyorum hocam. Ara sıra da Rainbow Six Siege.

Dediğin özelliklere en uygun cihaz 3070 Legion 5, 5800H ile fena olmayan bir batarya süresi alırsın ve 3070 bulunuyor. Zamanında bu bütçede 13650HX ve 4060 ROG STRIX satıldı ve güzel batarya süresi sunup güçlü bir modeldi ekstra olarak. Aceleniz yoksa 4000 serisinin yaygınlaşmasını bekleyebilirsiniz(fiyat tahmini yapmak zor) veya 3070 Legion 5 alabilirsiniz.
Fiyat tahmini değil de süre tahmininiz var mı hocam? Bir kaç hafta veya ay gibi. Yakından takip etmiyorum piyasayı çünkü.

Fiyat tahmini değil de süre tahmininiz var mı hocam? Birkaç hafta veya ay gibi. Yakından takip etmiyorum piyasayı çünkü.

Benim de kesin bilgim yok fakat 1 ay içerisinde daha yaygınlaşır diye bekliyorum.

Geri
Yukarı