2800 - 2900 TL Bütçeli Masaüstü Tavsiyesi

Burakkon

Hectopat
Herkese merhaba,
2800 - 2900 TL Bütçem var (Monitör dahil.)
Kullanacağım alanlar :
Oyun, video rendering, programlama ve müzik prodüksiyon.
Monitörle birlikte uygun bir sistem önerebilir misiniz?
Topladığınız firmanın ismini ve Istanbul'da olmasını da belirtebilirseniz sevinirim.

Pazartesi günü elden satın alınıp toplanıp resimleri atacağım.

Teşekkür ederim R9 380 render alırken iyi midir? Testlerini bulamadığım için emin olamadım?

AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci
amd işlemcide düşünülebilir renderde amd iyidir ama oyunlarda benim attığım işlemci daha iyi olacaktır bu işlemciye ek sogutucu da alman gerekecek bir düşün eğer bu işlemci uygun gelirse sana anakart ve soğutucu öneririm uygun bişiler şöyle diyim render - amd , oyun - intel sizinki çok çelişkili olmus :)

evet skylake de düşünülebilir ama daha pahalı olacağı için önermedim skylake anakart için en az 300 - 400 arası bütçe lazım

AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci
amd işlemcide düşünülebilir renderde amd iyidir ama oyunlarda benim attığım işlemci daha iyi olacaktır bu işlemciye ek sogutucu da alman gerekecek bir düşün eğer bu işlemci uygun gelirse sana anakart ve soğutucu öneririm uygun bişiler şöyle diyim render - amd , oyun - intel sizinki çok çelişkili olmus :)

evet skylake de düşünülebilir ama daha pahalı olacağı için önermedim skylake anakart için en az 300 - 400 arası bütçe lazım
Amd ben de düşünüyordum fakat yabancı forumlarda okuduklarımda render için toplanan bir çok bilgisayarda intel gördüm ben de tam tersi biliyordum oyun için amd diye biliyodum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı