2978 TL Ryzen 1600 ve RX 580 sistem toplama

Merhabalar, kendimce böyle bir sistem topladım. İnşallah yakın zamanda alacağım, sizin de fikirlerinizi öğrenmek istedim. Sizce nasıl?

Total: 2978 TL.

Hocam ram,işlemci,ekran kartı çok güzel RAM eklemesini sonra yaparsınız dediğiniz gibi.SSD hakkında bir bilgim yok o yüzden yorum yapmayacağım.Anakart ve kasa+psu kombinasyonunu kesinlikle değiştirmenizi öneririm.Ama 360 TL'ye kasa+psu almanız imkansız.Ya bütçe arttırmaya bakın ya da biraz bekleyin.Ucuz etin yahnisi yavan olur sistemi PSU'ya teslim edeceksiniz sonradan pişman olmayın.

Hocam ram,işlemci,ekran kartı çok güzel RAM eklemesini sonra yaparsınız dediğiniz gibi.SSD hakkında bir bilgim yok o yüzden yorum yapmayacağım.Anakart ve kasa+psu kombinasyonunu kesinlikle değiştirmenizi öneririm.Ama 360 TL'ye kasa+psu almanız imkansız.Ya bütçe arttırmaya bakın ya da biraz bekleyin.Ucuz etin yahnisi yavan olur sistemi PSU'ya teslim edeceksiniz sonradan pişman olmayın.
Bu kasayı çoğu hazır sistemde kullanıldığı için düşünmüştüm. Peki bu hazır sistemi upgrade yaparak almak daha mı mantıklıdır?
Ekran kartını bu modelle değiştirebilirsiniz. Arada sadece 50TL var. SSD ve anakart da biraz sorunlu ama o PSU kesinlikle değişmeli
Öneriniz için teşekkürler.Dediğiniz gibi rx590 daha mantıklı duruyor

Bu kasayı çoğu hazır sistemde kullanıldığı için düşünmüştüm. Peki bu hazır sistemi upgrade yaparak almak daha mı mantıklıdır?

Öneriniz için teşekkürler.Dediğiniz gibi rx590 daha mantıklı duruyor
Upgrade seçeneklerinde adam akıllı bir psu yok power boost ve gamepower psu'ları var ki forumdaki arkadaşlar gamepower'ın klavyelerini bile tavsiye etmiyor ki psu'sunu alasınız.

Evet daha mantıklıdır ama bu sistemde de hiç iyi PSU seçeneği yok.
Sinerjideki rx 580i alınca total fiyat 2890TL'ye kadar geriliyor. aradaki 110 TL ile kasayı upgrade edip alabilirim sanırsam.
Upgrade seçeneklerinde adam akıllı bir psu yok power boost ve gamepower psu'ları var ki forumdaki arkadaşlar gamepower'ın klavyelerini bile tavsiye etmiyor ki psu'sunu alasınız.
Öneriniz için saolun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı