2D oyun yapımı için Stencyl kullanımı

ALSKFLSAFL

Hectopat
Ben 2D bir oyun yapmayı düşünüyorum, oyun fikrim var ama şunda kararsız kaldım, hangi oyun motorunu seçmeliyim?

Kodlarla falan fazla uğraşmak istemiyorum. O yüzden Stencyl adlı bir oyun motorunu kullanmayı düşünüyorum ama Stencyl hakkında doğru düzgün bir şey bilmiyorum, bilgi sahibi olan birisi varsa paylaşabilir mi? Kod yazma olayı nasıl oluyor, istediğim oyunu yapabilir miyim Stencyl ile gibi sorularım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stencly önermem, önerim unity olacaktır. Unity dışında başka oyun motorları da olur. Kod yazma kısmına pek fazla girmek istemiyorsanız yapacağınız bir şey yok. Kod yazmadan oyun yaparsanız, "kısıtlı bazı temel kavramları sizler için otomatik yapan oyun motorları"ortaya pek güzel sonuçlar çıkmayacaktır. Unity hakkında bilgi için...

Stencly önermem, önerim unity olacaktır. Unity dışında başka oyun motorları da olur. Kod yazma kısmına pek fazla girmek istemiyorsanız yapacağınız bir şey yok. Kod yazmadan oyun yaparsanız, "kısıtlı bazı temel kavramları sizler için otomatik yapan oyun motorları"ortaya pek güzel sonuçlar çıkmayacaktır. Unity hakkında bilgi için...
Bunu hobi olarak yapmak istediğim için kod yazmakla uğraşmak istemiyorum, 2D basit platform oyunları yapmak için Stencyl işimi görür gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı