2GB Bellek Takmanın Ne Kadar Faydası Olur?

Makaleler
4
Merhaba arkadaşlar uzatmadan direkt konuya girmek istiyorum, bilgisayarımda 2 GB RAM, 1 GB ekran kartı ve Pentium Dual Core işlemci mevcut. Şimdi ben bu bilgisayarıma 2 GB daha RAM takviyesi yapmak istiyorum, bunun sisteme fazla etki olur mu veya olursa sizce ne kadar etkisi olur? Bu arada sistem 32-bit ve tabii ki takınca format ile 64-bit yapacağım ;) Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanki RAM miktarın sana yetiyorsa bir şey değişmeyecektir ancak yetmiyorsa performans artışı gözlemlenebilir. Yetmiyorsa/yetiyorsa derken %100'e yaklaşıyor mu anlamında dedim.

2GB Ram günümüze göre az kaldığı için 4GB'a yükseltmek sistem performansınızı olumlu yönde etkileyecektir. Oyun konusunda ise Ramlerin performansa etkisi azdır fakat 2Gb Ram çoğu oyun için yetersiz olduğu için mantıklı bir yükseltme.

Bilgisayarınızı sadece günlük kullanım (facebook, forumlarda takılma, araştırma) için kullanıyorsanız 2GB ile devam edebilirsiniz. Ancak hayır ben oyun oynayacağım diyorsanız 4GB, 6GB, hatta 8GB dahi yetersiz gelebiliyor. Yani ben oyun oynuyorum diyorsanız çare yeni pc toplamak olacaktır. Bu sisteme upgrade yapmak pek mantıklı olmaz oyun oynuyorsanız.

Eğer sisteminizi yakında Upgrade etmeyi düşünmüyorsanız şimdi 2 GB Ram ekleyin bence. Her halükarda yararı var, zararı değil.

Merhaba arkadaşlar uzatmadan direkt konuya girmek istiyorum, bilgisayarımda 2 GB RAM, 1 GB ekran kartı ve Pentium Dual Core işlemci mevcut. Şimdi ben bu bilgisayarıma 2 GB daha RAM takviyesi yapmak istiyorum, bunun sisteme fazla etki olur mu veya olursa sizce ne kadar etkisi olur? Bu arada sistem 32-bit ve tabii ki takınca format ile 64-bit yapacağım ;) Şimdiden teşekkürler.
Sistemden kastın oyun performansı ise tabiki beklediğinden fazla performans alırsın bunun dışında birkaç programı aynı anda kullanabilme ve dosya taşımada performans yükselir işine gelirse.:)

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar , aslında bu söylediklerinizin hepsini biliyordum ama sizlerinde fikrini almak istedim.Daha erken cevap vermek isterdim fakat moderatör arkadaşlar sağolsun türkçeye uymayan karakter dolayısı ile ceza vermişler.Tekrardan hepinize teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı