2K 144 hz IPS Monitör Önerisi

WayTooBaD

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Merhabalar arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi yeni bir 2K IPS monitör tavsiyesi istiyorum sizlerden 2500 ile 3000 TL arası. Şu an da Dell'in 24 inch bir IPS modelini kullanıyorum fakat 27 ya da 32 inch modeller benim için daha uygun ayrıca 144Hz özelliği barındırırsa muhteşem olur. Birkaç marka model baktım fakat sizlerinde fikirlerini duymak isterim.

O bütçeye biraz zor. Ben en ucuz ips panel olarak bu monitörü buldum. Üstelik dandik bir markada değil. Fakat bütçeyi aşıyor.

IPS panelden vazgeçerseniz AOC'un VA panel monitörü de alınabilir
.

Son düzenleme:
Şöyle iki Model'e baktım 144Hz'nin ne kadar lazım olacağını düşünüyorumda çok da lazım olmayacak sanırım. Çünkü oynadığım oyunlar world of warcraft ve League of Legends eskisi gibi gamer değilim. :)

VIEWSONIC 32

LG 34" 34WL500-B Ultra Geniş IPS LED 21:9 HDR10 Full HD Monitör - Vatan Bilgisayar

O fiyat aralığında dediğiniz fiyata bulabildiniz mi ? @WayTooBaD Ben olmaz diye düşünüyorum çok dandik bir marka olmadıkça.

Fiyatlar uçmuş.. :)

Butcenizi asiyor ama yerinizde olsaydim kendimi biraz zorlayip ASUS VG27aq alirdim. 4000 TL civarinda fiyati var.

Bakacağım o modele.

O fiyat aralığında dediğiniz fiyata bulabildiniz mi? @WayTooBaD ben olmaz diye düşünüyorum çok dandik bir marka olmadıkça.

Evet biraz araştırdımda o fiyata tercih edeceğim pek marka yok.

O bütçeye biraz zor. Ben en ucuz IPS panel olarak bu monitörü buldum. Üstelik dandik bir markada değil. Fakat bütçeyi aşıyor.

IPS panelden vazgeçerseniz AOC'un VA panel monitörü de alınabilir.
.

Buna da bakacağım AOC'a bir türlü ısınamadım yahu.

2K IPS 144Hz seçenekli modeller maalesef 4000TL bandına yaklaştı. Belirttiğiniz fiyat ayalığında VA panel düşünürseniz Samsung 27 İnç CJG54 QHD 2K 144Hz FreeSync Çerçevesiz Kavisli VA Gaming Monitör inceleyebilirsiniz.

Uzun süredir monitör fiyatlarını takip etmemiştim bayağı uçmuş fiyatlar yahu.

Son düzenleme:
Şöyle iki Model'e baktım 144Hz'nin ne kadar lazım olacağını düşünüyorumda çok da lazım olmayacak sanırım. Çünkü oynadığım oyunlar world of warcraft ve League of Legends eskisi gibi gamer değilim. :)

VIEWSONIC 32

LG 34" 34WL500-B Ultra Geniş IPS LED 21:9 HDR10 Full HD Monitör - Vatan Bilgisayar

Fiyatlar uçmuş.. :)

Bakacağım o modele.

Evet biraz araştırdımda o fiyata tercih edeceğim pek marka yok.

Buna da bakacağım AOC'a bir türlü ısınamadım yahu.

Uzun süredir monitör fiyatlarını takip etmemiştim bayağı uçmuş fiyatlar yahu.

Malesef dolar kuru ve fırsatçı yaklaşım piyasayı bu hale getiriyor. 1 gün arayla çoğu eski çıkış tarihli olan yani yeni kurdan alınmayan monitörlere bile çok fazla zam yapılmış durumda. İndirimleri takip edebilirsiniz yada o fiyat bandına çıkmışken yeni gelecek olan modelleri takip edebilirsiniz.

Bütçeyi biraz daha zorlama şansın varsa bu monitör tam da istediğin kriterlerine uygun.

27", 144hz, 1ms ve IPS panel.

https://www.itopya.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dp-qhd-freesync-gaming-monitor/

Bakmıştım bu monitöre de viewsonic sizce nasıl bir marka son zamanlarda? Eskiden çok iyi değildi diye hatırlıyorum
Malesef dolar kuru ve fırsatçı yaklaşım piyasayı bu hale getiriyor. 1 gün arayla çoğu eski çıkış tarihli olan yani yeni kurdan alınmayan monitörlere bile çok fazla zam yapılmış durumda. İndirimleri takip edebilirsiniz yada o fiyat bandına çıkmışken yeni gelecek olan modelleri takip edebilirsiniz.

Biraz beklemek gerekli fırsatçılar şu zamanda çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı