2K 27 inç vs. 1080 24 inç monitör

enesbae

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda bir PC alıyorum ve alacağım PC de 3060 Ti ve i7 işlemci mevcut şu anda 18 inç 720p ASUS monitör kullanıyorum ama yükseltme kararı aldım. Fakat 2K 27 inç bir monitör mü yoksa 24 inç Full HD bir monitör mü almalıyım bilmiyorum. Bütçem de kısıtlı olduğu için karar veremedim. Oynayacağım oyunlar arasında CoD, PUBG, Forza Horizon 5, F1 2022 gibi oyunlar var. Monitör için şu anlık bütçem 4000 (belki 4500), önerileniz varsa da bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

1080p bilginiz olsun
Bu ise 2k

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda bir PC alıyorum ve alacağım PC de 3060 Ti ve i7 işlemci mevcut şu anda 18 inç 720p ASUS monitör kullanıyorum ama yükseltme kararı aldım. Fakat 2K 27 inç bir monitör mü yoksa 24 inç Full HD bir monitör mü almalıyım bilmiyorum. Bütçem de kısıtlı olduğu için karar veremedim. Oynayacağım oyunlar arasında CoD, PUBG, Forza Horizon 5, F1 2022 gibi oyunlar var. Monitör için şu anlık bütçem 4000 (belki 4500), önerileniz varsa da bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

PC için bütçen ne kadar belirtirsen ona göre PC önerisi de yapabiliriz.

3060 ti kartına sahipsen bence 2k ile gidebilirsin. Dlss açman gerektiğinde bile quality mode ile orjinal 1080p'den daha iyi görüntü kalitesi alacaksın her türlü değer.

Yazdıklarından FPS ağırlıklı oynayacağını görüyorum ve ghosting sorunu olan bir monitör alırsan ciddi şekilde can sıkıcı olabilir önerilen monitörlerin detaylı araştırmasını yap sonra üzülürsün ve son olarak 2K 27 inç al geç.

2K monitör tavsiye ederim.

Sanırım ghosting sorunu var diyebiliyorum.

Alırken ips olmasına dikkat edin. Qhd 27 inch go brrr.

Hocam bana da bir 1080p 24 inch 144 Hz 1ms çerçevesiz TN panel monitör önerir misiniz rekabetçi FPS oyunları oynuyorum ghosting olmasın R6, CS:GO, Valorant, LoL gibi oyunlar oynuyorum.
2500 - 3000 TL arası önerin lütfen.

Hocam VA panel alırsam bir sıkıntı olur mu ?
Ips olmasını tavsiye ederim hocam alınabiliniyorsa. Tn panel olması bile sıkıntı olmaz sadece IPS'in renkleri daha canlı/daha hoş.

Geri
Yukarı