2K 27 inç vs 1080 27 inç monitör

mustafabyz

Centipat
Arkadaşlar ben 27 inç curved monitör alacağım ama 1080P'de 27 alma görüntüde çirkinleşme yaşatın diyorlar bende 2 K alayım diyorum bu seferde FPS kaybı yaşarsın diyorlar PC'yi daha almadım ama tahminen 5 bin TL civarı olur alacağım PC hangisini almalıyım 1080 alırsam ASUS TUF VG27vq 2 K alırsam MSI MAG271CQR almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben 27 inç curved monitör alacağım ama 1080P'de 27 alma görüntüde çirkinleşme yaşatın diyorlar bende 2 K alayım diyorum bu seferde FPS kaybı yaşarsın diyorlar PC'yi daha almadım ama tahminen 5 bin TL civarı olur alacağım PC hangisini almalıyım 1080 alırsam ASUS TUF VG27vq 2 K alırsam MSI MAG271CQR almayı düşünüyorum.
27 inç 1080p de pikselleri görürsün o yüzden 2k almalısın muhabbeti dönüyor. Abartı ve takıntıdan ibaret bence, kullanımını etkilemeyecektir. Dibinden illaki görücem diyip bakınca görürsün. Buna dair bir duyum almayıp, normal kullanımda a bu pikselli diye farkını hissedenler varsa helal olsun ne diyeyim. :)

2k alma şansın varsa, tabikii 2k 27 inç monitörlere yönelmen daha iyi olur.

Ona kalırsa ben 24 inç 1080P monitörde de pikselleri sayıyorum. Bu yakınlık uzaklık mesafesiyle alakalı. 27 inç 1080P gayet güzel olacaktır.

Ona kalırsa ben 24 inç 1080P monitörde de pikselleri sayıyorum. Bu yakınlık uzaklık mesafesiyle alakalı. 27 inç 1080P gayet güzel olacaktır.
50 cö gibi bir mesafe olacak moniyör büyük oldugundan dibine girmeme gerek yok
Oyun için alacaksanız 144Hz'e de yönelebilirsiniz. Oyun için değilse 1080p 27'de bir sıkıntı yaratmaz.
Oyun için almayı düşündügüm msi 1 ms 144 hz 2 k asus 1 ms 165 hz 1080 p
50 cö gibi bir mesafe olacak görüntü canlı olsun istiyotum monitör büyük oldugundan dibine girmeme gerek yok zaten
27 inç 1080p de pikselleri görürsün o yüzden 2k almalısın muhabbeti dönüyor. Abartı ve takıntıdan ibaret bence, kullanımını etkilemeyecektir. Dibinden illaki görücem diyip bakınca görürsün. Buna dair bir duyum almayıp, normal kullanımda a bu pikselli diye farkını hissedenler varsa helal olsun ne diyeyim. :)

2k alma şansın varsa, tabikii 2k 27 inç monitörlere yönelmen daha iyi olur.
2 k alma şansım var ama iyi bir bilgidayarda öneriyorlar 2 kyı ben 1080 de rampage denedin va paneldi oda ama aşırı çirkindi görüntü kalitesi bu 1080 olmasından dolayımıdır yoksa rampage marka farkından dolayımıdır
Piksel sayma durumu tamamen kullanım mesafesine bağlı. Yeterli uzaklıktan bakarsanız eğer pikel sayma durumuyla karşılaşmazsınız.
50 cm gibi bir mesafeden bakıcam çok iyi bir pc alabilecek olsam düşünmeden 2 k alırdım ama öyle bir şansım yok ben rampage 27 inçi denedim va panel ve 1080 di ama görüntüde aşırı çirkinlik vardı bu marka farkından dolayınıdır

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı