2K - 4K Oyun Sistemi

Arkadaşlar bugün alacağım bütün parçaları buldum hesapladım. İşlemcisinden tutun yazıcı, windows yazılım dvd, logitech oyun kolluna kadar herşey yaklaşık 11.000 tl tutuyor..
işlemci ekran kartı veya ramlere duruma göre oc yapabilirim.
Ana parçaları şu şekilde ayarladım;

anakart - asus maximus hero v3
işlemci - Intel i7 6700K
ekr.kartı - asus strix r9 390x 8gb
ram - corsair domination 32 gb (4x8gb) 3000 mhz cl15
ssd - corsair neutron 480 gb
psu - corsair rmx 1000w 80+ gold moıdüler
kasa - corsair air 540
soğutucu - corsair hydro h115i

performansa etki edecek ana parçalar bunlar, diğer parçaları yazmadım. corsair ürünleri yurtdışından ve ucuza geleceği için seçebildiklerimi ondan seçtim. kaliteli ve sağlam marka zaten sorun yok.
hepsi 11.000 tl tutuyor yaklaşık. Kredi kartlarımda 14.200 var.. 3000 tel daha harcayabilirim.
bu sistem bana 2k çözünürlükte oyun oynatır. oyuna göre diğer ayarları değişir tabi.
biraz da uzun ömürlü olsun istiyorum.
işlemci yeter sanıyorum. ama;
ekran kartı olarak 480i tercih etmeli miyim?
390x veya 480 ile CF yapmama gerek olur mu?

Dediğim gibi 48" 4k tv var.. burada oynayacağımız oyunları kol ile oynayacağız. pes , nfs , mortal combat x, street fighter 5 gibi.. fps oyunlarını 1080 monitörde klavye ile oynayacağım.
4K tv de 1080 çözünürlükte oyun sırıtıyor. ama 2k idare ediyor. 2kçözünürlükte orta ayarlarda akıcı oynayabilsem yeter. tabi 2-3 sene sonraki oyunları da bu şekilde açabilmesi lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı