2K çözünürlük 27 inç için yetersiz mi?

bilalsekerr

Hectopat
Samsung 2K 27 inç monitör var fakat çözünürlük hiç beklediğim gibi olmadı. 2K çözünürlük için 27 inç büyük mü geliyor. Hele ki World of Tanks oyununda çimenler ağaçlar hepsi çok keskin ve acayip kötü görünüyor. Çözümü var mıdır? Ekran resimleri aldım fakat çözünürlük çok yüksek yüklenmiyor. AMD uygulamasından VSR ile çözünürlüğü 5120*2880 yaptım gayet güzel oldu bu seferde doğal olarak ekran kartı yetmedi 30 FPS gibi bir sonuç aldım.

Sistem:

Sapphire RX 5700 XT Nitro +
Ryzen 7 3800X.
16 GB RAM.

Hepsini yapıyorum fakat yine görüntü istediğim gibi olmuyor. Uygulamadan keskinliği kapatıyorum monitörden kısıyorum ama hem nette izlediğim videolarda hemde 5120*2880 çözünürlükteki gibi aldığım doygunluğu alamıyorum

Hocam 27 inç için 1080 biraz düşük kalabilir ama 2K'nın yeterli olması gerekiyor. Ya ayarlarınızda bir sorun var ya da siz beklentiyi çok yüksek tuttunuz.

23.6 inç 1080p monitörün piksel yoğunluğu 93 PPI, 27 inç 1440p monitörün piksel yoğunluğu ise 109 PPI. Monitörünüzün çözünürlüğü bu yaygın kullanılan 24 inç - 1080p referansına kıyasla yeterli yani gayet.

Hocam 27 inç için 1080 biraz düşük kalabilir ama 2K'nın yeterli olması gerekiyor. Ya ayarlarınızda bir sorun var ya da siz beklentiyi çok yüksek tuttunuz.
Olabilir 4K 165 inç tvde denedim tatmin olmadım 22 inç hd monitör o da etmedi bundada beklentilerim karşılanmadı ben en iyisi satayım sistemi benden geçmiş artık😀

Geri
Yukarı