2K monitör 1080P görüntüyü bozar mı?

Kenchikka_

Hectopat
Daha fazla  
Diyelim ki 2K monitörüm var, oyun oynarken ayarlardan 1080P'ye çekersem ne olur? Görüntü bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p monitörde 1080p görüntü, 2K monitörde 1080p görüntüden daha iyidir. Ancak 2K monitörde 1080p görüntü sanki bir istisnaymış gibi diğer çözünürlüklere oranla bariz daha iyi görünüyor. Yani gayet oynanabilir seviyede. Ayrıca 2K monitör almayı düşünüyorsanız 2K oyun oynatacak sisteminiz olsa daha mantıklı gibi. :)

Hafif bir bulanıklaşma olur. Ama bu bir problem değil. Yüksek çözünürlüklü monitörler ileriye yatırım için iyidir. Şu an 2K oynatacak bir sisteminiz olmasa bile ilerde olabilir. O zaman da monitör derdiniz olmaz.

Merhabalar hazır böyle bir konu açılmışken ben de sormak istedim. LG 27UD58-B 27" monitörü almayı düşünüyorum. PC ve normal Ps4 üzerinde kullanacağım ama bu monitör 4K olduğu için 1080p görüntüde bulanıklık olur diyorlardı aklıma takıldı. 1080p'de kullanırken ciddi anlamda rahatsız edici bir görüntü olmazsa benim için sorun değil ama sizce çok mu rahatsız edici bir görüntü olur? Bu monitörü tercih etme sebebim ise ileriye yönelik düşünüyorum PC sistemimi yenileme düşüncem olduğu için.

Hafif bir bulanıklaşma olur. Ama bu bir problem değil. Yüksek çözünürlüklü monitörler ileriye yatırım için iyidir. Şu an 2K oynatacak bir sisteminiz olmasa bile ilerde olabilir. O zaman da monitör derdiniz olmaz.
Ek olarak: Yüksek çözünürlükteki video içerikleri tüketebilme avantajı da var.

sizce çok mu rahatsız edici bir görüntü olur?
Hayır, Full HD monitöre göre daha kötü görünse de, asla çok rahatsız etmez. Ayrıca zamanla alışacağın için normalleşir, takma al ve bak keyfine.

Ek olarak: Yüksek çözünürlükteki video içerikleri tüketebilme avantajı da var.

Hayır, Full HD monitöre göre daha kötü görünse de, asla çok rahatsız etmez. Ayrıca zamanla alışacağın için normalleşir, takma al ve bak keyfine.
4k monitör piksel açısından 1080 in katlarında olduğu için 1080p monitörde 1080 izlemekle aynı görüntüyü alırsınız

Yeni konular

Geri
Yukarı