2K monitör tavsiyesi

Bütçe
4000tl

erencaglarc

Centipat
Selam Arkadaşlar monitör konusunda aşırı kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum.

Bütçe 4000 TL kadar.
Pivot özelliği olsa iyi olur.
Panel VA veya IPS.
144+Hz.

Hikayeli arada genellikle FPS oyunları oynuyorum kodlama yapıyorum.

Aklımdaki monitörleri bırakıyorum buraya.

en çok bunda takıldım

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Curved sizin için önemli mi? Değilse IPS panel almanız daha iyi olur.
Curved önemli malesef diğer monitörümde curved yan yana koyacağım ama düz panele de açığım görebilirim hoşuma giderse alırım

baya hoşuma gitti takıldım biraz bunda

En iyisi Samsung C27HG70 bence.

HDR olarak hepsinden iyi. MSI ve AOC CQ27G2U'da yok bile.

Renk derinliği olarak kimisi ile eşit (MSI 8 bit + FRC), kimisinden de daha iyi (Geri kalanlar 8 bit)

Renk gamı olarak AOC AGON'dan bir tık daha geride gibi, diğerleri ile başabaş/daha iyi.

HDR kapalıykenki parlaklık olarak AOC AGON ve Monster dışında (AOC bir tık daha fazla, MOnster aynı) hepsinden daha iyi.

QunatumDot artısı var.

AOC AGON ve Samsung dışında FreeSync 2 destekleyen de yok.

1- Samsung 2- AOC, diğerlerini eleyin derim.

Edit: Odyssey'i unutmuşum.

Samsung'un HDR, renk gamı ve renk derinliği olarak kısılmış hali. Kavisi biraz daha yoğun, o kadar. Ama yanına koyacağınızdan muhtemelen daha kavislidir, o zaman da rahatsız edebilir.
Curved önemli malesef diğer monitörümde curved yan yana koyacağım ama düz panele de açığım görebilirim hoşuma giderse alırım

baya hoşuma gitti takıldım biraz bunda
AOC AGON Curved değil, düz. Ayrıca stokta yok.

Son düzenleme:
En iyisi Samsung.

Renk derinliği olarak kimisi ile eşit (MSI 8 Bit + frc), kimisinden de daha iyi (geri kalanlar 8 Bit)

Renk gamı olarak AOC Agon'dan bir tık daha geride gibi, diğerleri ile başabaş/daha iyi.

HDR kapalıykenki parlaklık olarak AOC agon ve Monster dışında (AOC bir tık daha fazla, Monster aynı) hepsinden daha iyi.

Qunatumdot artısı var.

AOC agon ve Samsung dışında FreeSync 2 destekleyen de yok.

AOC agon Curved değil, düz. Ayrıca stokta yok.
Sizce alınacak en iyi monitör bu mudur? Bende 2K monitör araştırıyorum. Büyük ihtimalle bende Odyssey G5 alacağım. Genel olarak 250 nit genel, minimum 200 parlaklık aşırı az geldi. Şu an kullandığım TN panel monitörün parlaklılığı 400 nit iken sizce sorun yaşatır mı?
Bir de sRGB ve Adobe renk değerlerini sitesinde de göremedim. Nerede bulabilirim?

Sizce alınacak en iyi monitör bu mudur? Bende 2K monitör araştırıyorum. Büyük ihtimalle bende Odyssey G5 alacağım. Genel olarak 250 nit genel, minimum 200 parlaklık aşırı az geldi. Şu an kullandığım TN panel monitörün parlaklılığı 400 nit iken sizce sorun yaşatır mı?
Bir de sRGB ve Adobe renk değerlerini sitesinde de göremedim. Nerede bulabilirim?
Odyssey'den bahsetmiyordum mesajımda. Belirtmeyi unutmuşum. C27HG70'den bahsediyorum. Ama sizin QLED ile kötü bir anınız vardı galiba, pek almak isteyeceğinizi sanmam.

Belirttiğiniz renk gamutları yazmıyorsa belki Rtings gibi sitelerden bulabilirsiniz ama şart değil. Olanlardan da 3-5 bir şey çıkarmak mümkün olacaktır muhtemelen.

Parlaklığı az gelebilir ama yetersiz olacağını pek sanmıyorum.

Kendi monitörüm gayet memnunum

En iyisi Samsung bence.

Renk derinliği olarak kimisi ile eşit (MSI 8 Bit + frc), kimisinden de daha iyi (geri kalanlar 8 Bit)

Renk gamı olarak AOC Agon'dan bir tık daha geride gibi, diğerleri ile başabaş/daha iyi.

HDR kapalıykenki parlaklık olarak AOC agon ve Monster dışında (AOC bir tık daha fazla, Monster aynı) hepsinden daha iyi.

Qunatumdot artısı var.

AOC agon ve Samsung dışında FreeSync 2 destekleyen de yok.

Edit: Odyssey'i unutmuşum.

Samsung'un HDR, renk gamı ve renk derinliği olarak kısılmış hali. Kavisi biraz daha yoğun, o kadar. Ama yanına koyacağınızdan %99 daha kavislidir, o zaman da rahatsız edebilir.

AOC agon Curved değil, düz. Ayrıca stokta yok.

Curved olmadığı gözümden kaçmış çok teşekkür ederim.

Üzüldüm şu an peki önerebileceğiniz başka monitör var mıdır bu fiyat bandında?

Kendi monitörüm gayet memnunum

Teşekkür ederim Curved önceliğim biraz daha.

Son düzenleyen: Moderatör:
Odyssey'den bahsetmiyordum mesajımda. Belirtmeyi unutmuşum. C27HG70'den bahsediyorum.

Belirttiğiniz renk gamutları yazmıyorsa belki Rtings gibi sitelerden bulabilirsiniz ama şart değil. Olanlardan da 3-5 bir şey çıkarmak mümkün olacaktır muhtemelen.
Açıkcası QLED almak pek istemiyorum. Kaç bin lira verdiğim televizyon elimde patlamıştı. Sizce ne kadar mantıklı?

Açıkcası QLED almak pek istemiyorum. Kaç bin lira verdiğim televizyon elimde patlamıştı. Sizce ne kadar mantıklı?
QLED'ler yanık olarak OLED gibi değil, daha zor yanık oluşuyor diye biliyorum. Dikkatli kullanımda sorun olacağını çok sanmam. C27HG70'i kullanan epeyce insan var.

Ama yukarıda mesajımda dediğim gibi, sizin yaşadığınız şey dolayısı ile yanaşacağınızı pek sanmıyorum. Odyssey G5 de, C27HG70 de QLED.

Yine siz bilirsiniz. QLED istemezseniz başka alternatifler her türlü bulunur.

Geri
Yukarı