2K monitöre 1080p laptop bağlanırsa sorun olur mu?

Laptop VGA ya da DP çıkışı üzerinden 2K görüntü aktarılabiliyor ise kayıpsız olarak görüntü alınabilir. Ancak performans konusunda sorun yaşayabilirsiniz 2K'da.

Şöyle düşün elinde bir kasan var ve o kasaya 1080P monitör de baglayabilirsin 2K da 4K da, hepsi birbinden bağımsız olarak donanım gücüyle alakalı çalışır. Yani 1080P laptop ekraninin 2K harici monitörü bulaniklastirmasi sözkonusu olamaz.

Hocam monitörü takın çözünürlük ayarlarından değiştirebilirsiniz. 1080P laptop diye bir şey yok zaten. 1080P monitör var.
Bulanıklık olur denmiş genelde forumda.
2k monitörü 1080’e çekince.
Laptop VGA ya da DP çıkışı üzerinden 2K görüntü aktarılabiliyor ise kayıpsız olarak görüntü alınabilir. Ancak performans konusunda sorun yaşayabilirsiniz 2K'da.
2k’da kullanmayacağım ki neden performans kaybı olsun? Ters anladınız sanırsam.
Benim istediğim şey 2k monitörde 1080p oynamak.
Şöyle düşün elinde bir kasan var ve o kasaya 1080P monitör de baglayabilirsin 2K da 4K da, hepsi birbinden bağımsız olarak donanım gücüyle alakalı çalışır. Yani 1080P laptop ekraninin 2K harici monitörü bulaniklastirmasi sözkonusu olamaz.
Yani diyorsunuz ki 2K monitöre 1080p laptopu bağlayıp,monitörde 1080p oynayınca monitörün ekranı bulanıklaşmaz.Hangi bilgiye güvenicem ben şimdi forumun geçmiş konularında bulanıklaşır yazmış herkes.

Bulanıklık olur denmiş genelde forumda.
2k monitörü 1080’e çekince.

2k’da kullanmayacağım ki neden performans kaybı olsun? Ters anladınız sanırsam.
Benim istediğim şey 2k monitörde 1080p oynamak.

Yani diyorsunuz ki 2K monitöre 1080p laptopu bağlayıp,monitörde 1080p oynayınca monitörün ekranı bulanıklaşmaz.Hangi bilgiye güvenicem ben şimdi forumun geçmiş konularında bulanıklaşır yazmış herkes.
okuduklarını tamamen yanlış anlamışsın. 2K monitörü 1080P'ye çekince diye bir yer yok ki yazdığımda. 1080P laptop diye bir kavram yok, 1080P, 2K bunlar monitör çözünürlüğü. Sen laptopa 2K monitör bağlayınca laptopun kasa görevi görecek sadece. 2K'yı 1080'ye çekersen orası başka bir konuya giriyor ve bulanıklaşabilir.

2K'da kullanmayacağım ki neden performans kaybı olsun? Ters anladınız sanırsam.
Benim istediğim şey 2K monitörde 1080p oynamak.

Hocam bence siz tam anlatamadınız, 2K bir monitörü 1080p olarak görüntü bulanıklaşır mı deseniz soruyu daha doğru sormuş olurdunuz. Monitörün 24 inch bir 1080p monitör ile benzer olur sonuç, yani monitörün 2K da gösterdiğine oranla kalite düşer ancak bulanık bir görüntü görmezsiniz.

Hocam bence siz tam anlatamadınız, 2K bir monitörü 1080p olarak görüntü bulanıklaşır mı deseniz soruyu daha doğru sormuş olurdunuz. Monitörün 24 inch bir 1080p monitör ile benzer olur sonuç, yani monitörün 2K da gösterdiğine oranla kalite düşer ancak bulanık bir görüntü görmezsiniz.

Okuduklarını tamamen yanlış anlamışsın. 2K monitörü 1080P'ye çekince diye bir yer yok ki yazdığımda. 1080p laptop diye bir kavram yok, 1080p, 2K bunlar monitör çözünürlüğü. Sen laptopa 2K monitör bağlayınca laptopun kasa görevi görecek sadece. 2K'yı 1080'ye çekersen orası başka bir konuya giriyor ve bulanıklaşabilir.

Aslında başlığım böyle değildi değiştirilmiş sonradan evet bu sebeple eksik anlatmış olmuşum. Kendi attığım başlıkla anlamı bağdaşıyordu sorumun ama başlık değiştiği için sorduğum soru da değimiş biraz kusura bakmayın :(

Yeni konular

Geri
Yukarı