2K oyun performansı için i7 12700K vs Ryzen 5900X vs 5800X

AMD'nin cevabı 2022 yazında gelecek, o zaman Intel 13. nesil de duyurulacak. 6-7 ayı hiç gömmeye gerek yok Ryzen 6000 için.
Bilmiyorum değer mi değmez mi, önceden olduğu gibi gümbür gümbür gelirse fena olmaz çünkü artık AMD'de soket değiştirecek ve bu soketin ömrü AM4 gibi olursa intel açısından baya zorlayıcı olacak. V-Cache teknolojisi kullanacak birde, AMD sağlam gelecek gibi duruyor.

Son düzenleme:
@darkkaos91 bunların hepsine Ryzen 3000 bile 200+ FPS çizdirir. Valorant, LoL, PUBG, GTA V, Fortnite, FIFA diyorsun gereksinimi bile yok bu oyunların. Hitman 3, AC Valhalla vb. yükü ekran kartına veriyor. Uçmaya gerek yok bütçeyi diğer donanımlara, soğutmaya ayırabilirsin. 5800X fazlasıyla yetecektir.

@darkkaos91 bunların hepsine Ryzen 3000 bile 200+ FPS çizdirir. Valorant, LoL, PUBG, GTA V, Fortnite, FIFA diyorsun gereksinimi bile yok bu oyunların. Hitman 3, AC Valhalla vb. yükü ekran kartına veriyor. Uçmaya gerek yok bütçeyi diğer donanımlara, soğutmaya ayırabilirsin. 5800X fazlasıyla yetecektir.
Mantıklı.

İleriye yönelik bir şey olsun istiyorum ama hocam. Atıyorum bundan 2-3 sene sonra çekirdeği performansı yetersiz gelir mi asıl sorun o.

İleriye yönelik bir şey olsun istiyorum ama hocam. Atıyorum bundan 2-3 sene sonra çekirdeği performansı yetersiz gelir mi asıl sorun o.

2-3 sene sonra bu oyunların gereksinimi mi artacak, saydığın oyunlar ya dinozor çağından kalma ya da çizgi film grafikli. Hem 2K diyorsun şöyle söyleyeyim 5800X'in tekli çekirdek gücü 2K için yetmemeye başlarsa şu anda en yaygın kullanılan Ryzen 3000, Intel 10. nesil işlemcilere 1080P'de mezar kazarız.

O 2-3 seneyi benim 4/8 3300X bile çıkarır. O nedir diyorsan Valorant performansım burada;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geleceğe yönelik diye diye 5 sene öncesinden itibaren millete 6-8 çekirdek aldırdılar hepsi bugün tekli çekirdek gücünden dolayı patladı gitti. 5800X iyidir güzeldir, fazla kafana takma bunları.

Peki çok işlemci performansı gerektirecek oyunlar hangisi hocam mesela.

Peki çok işlemci performansı gerektirecek oyunlar hangisi hocam mesela.

Onu nereden bileyim gelecekte görürüz artık. Benim 4 çekirdekli 3300X, Radeon 6600 XT'yi 1080P'de besliyor. Buna Cyberpunk 2077 gibi işlemci katili bir oyun da dahil. Burada 5800X'in geleceğini pek tartışmaya lüzum yok özellikle de 2K'da.

Geri
Yukarı