2K VA vs 2K IPS monitör

Bütçe
3000

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, kafamda Samsung'un LC27HG70QQMXU modelini düşünüyorum. Ancak VA mı almalıyım yoksa IPS mi almalıyım çok kararsız kaldım. TN'nin renksiz dünyasından sonra ikisininde kusursuz geleceği kesin ama bir daha monitör değiştirmek ile uğraşmak hiç istemiyorum. Ondan dolayı sizce ne yapmalıyım. 2K hangi monitörü almak daha akıllıca olur?
Daha öncesinde televizyonumun panelinde ciddi bir sorun olmuştu. Ondan QLED panel almaya biraz endişeli yaklaşıyorum.

Samsung QLED Televizyon İz Sorunu

VA ile IPS'in en net farklılıkları nedir? Renkler biraz daha canlı diye biliyorum IPS'in bir de ghosting ve siyahlarda ki yanıklar hangisinde daha fazla oluyordu?

Ülkemizde pek 2K olan IPS monitör yok. Attığınız monitör iyidir.
Tek IPS 2K bunu bulabildim ama Samsung'dan daha iyi midir bilemiyorum. Açıkcası 2K monitör bulamadım kaç gündür kafam çok karıştı.
Birde harbiden Türkiye'de neden IPS panel yok?

2k IPS panel kullanıyorum. CS pubg gibi oyunları oynuyorum. Hikaye oyunları zaten oldukça iyi. Benim tavsiyem IPS olunca CS ya da Pubg oynanmaz ya da Va da daha iyi olura karşılık çatır çatır problemsiz oynuyorum. Zaten artık akım 2K panele doğru akıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı