2miners IP adresi değişirse ne olur?

Teşekkür ettim hocam IP durumunu daha net anlamış oldum. Ben aydan aya veya haftada bir nanoları TL ye çevirmek istiyorum ama uzun vadede ETH de beklemek daha mantıklı bir durum demek istediniz orayı net anlayamadım? @warning1903

Son düzenleme:
Teşekkür ettim hocam IP durumunu daha net anlamış oldum. Ben aydan aya veya haftada bir nanoları TL ye çevirmek istiyorum ama uzun vadede ETH de beklemek daha mantıklı bir durum demek istediniz orayı net anlayamadım? @warning1903
verilecek cevap biraz yatırım tavsiyesi içeriyor gibi.
yazdıklarımız yatırım tavsiyesi veya al-sat tut değildir.
arkadaşımızın söylemek istediği acil para lazım değilse
aldığın nanolarla bekleme sat eth al onda beklemek daha mantıklı dedi.
veya direkt eth bağla durmadan kaz 1000 dolar olunca 5-6 dolar komisyonla çek gibi.
ama siz ayda bir çekeceğim diyorsanız 1 ay short bir durum sizi bağlamaz.
o yüzden nanoları satmak için 10 dolar olan lmite geldiğnizde satın tl ye çevirin.
bol kazançlar

Not : YTD değildir.bu soruya arakaşımız gibi genelde herkes eth bekle diyecektir.
ama ben nanoyu iyi biliyor ve tanıyorum.projesi eşsiz ve önü açık.
adamı milyoner edecek bir coin ama ne zaman orası bilinmez.
2018 den beri uzun süre taşıdım hatta bununla birlikte sol da vardı.
aynı paralardaydı 2 yıl önce 2 sinide sattım
bu olduğu yerde kaldı diğeri 100x yaptı
100x e kadar tutarmıydım dersen :p 5x belki ama 10x kalbim dayanmaz satardım.
o yüzden bu iş te grafikte gördüğünü kazanmak için alcan unutcan bakmayacaksın.

Son düzenleme:
Şunu demek istedim hocam, yaptığın madencilik ile, elde ettiğin Coin'i, satmak zorunda değilsen, ETH de kalmak ve doğru zamanda (atıyorum bugünkü ETH değeri ile konuşarak yakın vade de 4500 USD, ya da daha uzun vade de 10000USD) satmak en karlısı.

Ama düzenli bozdurman gerekiyorsa (buna mecbursan), yukarıda dediğin gibi aydan aya bozdurma sonucunda fatura vs ödeyeceksen, nano doğru tercih. Çünkü ETH çekimi için şu an kabacana 6-9 dolar sabit çekim ücreti ödenmekte ( gaz ücreti)

Aylık kazım rakamınıza göre orantılayarak, (kabaca 10 dolar diyelim çekim masrafına), bunun matematiğini yapmanız doğru olacaktır.

Size göre 100 USD çekmek için 10 USD ödemek makul gelebilir, ama ben şahsen asla %1'i geçirmiyorum, yani 1000USD olmadn 10 USD ödemem mantığındayım. Tekrar ediyorum, benim kazdığım ETH unuttuğum ETH, çektikten sonra da bozdurmuyorum. 2025 mi olur 2030 mu olur bilmiyorum bekliyorum, ne zaman ciddi rakam eder o zaman bozduracağım.

( Bir örnek daha vereyim, bu konuşmayı 5 sene önce yapmış olalım, ETH kabaca 100 dolardı, o günden bügüne bekledim ve toplamda 1 ETH elde ettim. Geçen aylarda 4500 USD de bozdurdum, yani kabacana 100 yerine 4500 USD elde ettim. Ama bunu elimde coın'i harcamadan tutarak başardım)

@Nikneyime arkadaşımızın dediği gibi kesinlikle yatırım tavsiyesi vs değil.. Nacizane kendi tecrübelerimi paylaşıyorum..

Mesela kendi adıma kafamı duvarlara vurduracak tecrübemi yazayım, 2017 de 30 USD den 200 ETH bozdurup, evin mobilyalarını yenilemiştim :) Şubatta 10 dolardan martta 30 a çıkmıştı ve benim o günkü vizyonum ile, şahane idi..

ama bugün 200 ETH ile mobilyayı bırakın, ev hatta apartman alırdım :)
O yüzden bu iş te grafikte gördüğünü kazanmak için alcan unutcan bakmayacaksın.

Aynen öyle hocam, ben Nano'yu coin olarak değil, çekim aracı olarak değerlendirdim. Güzel bir noktadaki detayı ortaya çıkardığın için teşekkür ederim.

Gene naçizane bir tecrübe daha paylaşayım, bu işte, bizler yatırım olarak para kullanıyoruz, ya da genel kanı bu.

Ama esas sermayemiz ZAMAN. Bu işe zaman yatırımı yaparsanız, sistem çökmedikçe, bir afet vs şeklinde özel bir şey olmadıkça, kazanma ihtimalimiz hep yüksek.

Son düzenleme:
Haftalık veya Aylık bozucaksan NANO olarak ödeme almak mantıksız bana göre. Çünkü daha değişken bir piyasa değerine sahip. Onun yerine 2miners'da BTC ile ödeme alma yöntemi var ben şahsen onu kullanıyorum. 0.005 ETH seviyesine ulaşınca (veya isitiyorsan daha yüksek limitde) sistem otomatik olarak kazdığını anlık kurdan BTC yapıyor ve sana ödüyor. Ufak bir ağ ücreti ödüyorsun nanodan farklı olarak ama çok düşük. Mesela benim ödediğim en yüksek 0,07 dolar 1 lira bile yapmıyor sanırım. En az olarak da 0,02 dolar ödedim.

Haftalık veya Aylık bozucaksan NANO olarak ödeme almak mantıksız bana göre. Çünkü daha değişken bir piyasa değerine sahip. Onun yerine 2miners'da BTC ile ödeme alma yöntemi var ben şahsen onu kullanıyorum. 0.005 ETH seviyesine ulaşınca (veya isitiyorsan daha yüksek limitde) sistem otomatik olarak kazdığını anlık kurdan BTC yapıyor ve sana ödüyor. Ufak bir ağ ücreti ödüyorsun nanodan farklı olarak ama çok düşük. Mesela benim ödediğim en yüksek 0,07 dolar 1 lira bile yapmıyor sanırım. En az olarak da 0,02 dolar ödedim.
Selamlar,

en güncel çekime ait, çekim talebi ve elinize geçen miktarı ETH ve BTC olarak paylaşır mısınız ? (DOLAR değil)

Atıyorum 0.05ETH talebiniz 0,0033 BTC olarak mı geldi? bu işlem sırasında 0,0002ETH mi kesildi ?

Selamlar,

en güncel çekime ait, çekim talebi ve elinize geçen miktarı ETH ve BTC olarak paylaşır mısınız ? (DOLAR değil)

Atıyorum 0.05ETH talebiniz 0,0033 BTC olarak mı geldi? bu işlem sırasında 0,0002ETH mi kesildi ?
Kesilen miktar dolar cinsinden yazıyor sadece.
1643129409517.png

Cevap için teşekkür ederim, ödeme ekranında, aşadıdaki gibi kayıt olur o adrese tılayınca detayları görebilirsiniz.

1643129740854.png

bu da detayların ekranı. Sonuç olarak nereye nekadar ve ne kur üzerinden ödediğinizi bilmek / size bilgi vermek zorunda.. Zaten Blockchain mantığı kabaca bu
ben kendi çekimimin ekran görüntülerini örnek olarak
paylaşıyorum
1643129783672.png

Cevap için teşekkür ederim, ödeme ekranında, aşadıdaki gibi kayıt olur o adrese tılayınca detayları görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1282142

bu da detayların ekranı. Sonuç olarak nereye nekadar ve ne kur üzerinden ödediğinizi bilmek / size bilgi vermek zorunda.. Zaten Blockchain mantığı kabaca bu
ben kendi çekimimin ekran görüntülerini örnek olarak
paylaşıyorumEki Görüntüle 1282145
Evet onu biliyorum ama siz etherum çektiğiniz için sadece size özel bir işlem var. Benimkinde ilk olarak benim kazdığım ve diğer madencilerin kazdıkları toplanıp borsaya gönderiliyor. Toplamda gönderilen 131 ETH den fazla ve işlem ücreti 0,0015 ETH. Daha sonra attığım ekran görüntüsündeki kur üzerinden BTC ile değiştiriliyor ve bize gönderiliyor.( Ben dahil 1000 in üzerindeki hesaba) burdaki ağ ücreti 0.00050403 BTC.

İncelemek isterseniz eğer aşağıya tüm adımların linkini bırakıyorum.
  1. Havuzdan borsaya giden ETH Ethereum Transaction Hash (Txhash) Details | Etherscan
  2. Borsadan havuza BTC ödemesi Blockchain.com Explorer | BTC | ETH | BCH
  3. Havuzdan bana gelen BTC ödemesi Blockchain.com Explorer | BTC | ETH | BCH

Teşekkür ederim, sçylediğiniz rakamlar güzel rakamlar olduğundan orantısal olarak değişim var mı onu görmek istemiştim.. linkleri inceleyip tekrardan yazacğım.
@TENSES Hocam çok teşekkürler, ben BTC çekimi daha pahalı sanıyordum ancak değilmiş.. ( çekim için gaz gwei ücreti + transfer+ swap + transfer buanlar 1 tane gaz ücretinden ucuz olmaz diyordum

Şu anki ETH/BTC paritesi ile, (0,0665) üstelik bu.. kabacana 45 günlük periyotlar ile dalgalanma yapıyor.. 0.88 e kadar çıkıyor,

çekimleri Parite izleyerek yapınca karlılık çok daha artacaktır. Tekrardan çok teşekkürm ederim..

1643135359690.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı