2TB PNY XLR8 CS3040 M.2 SSD'ye İşletim Sistemi Kurulur mu?

UTKUSALONUR

Decapat
Yer
Mykale Eteklerinde
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz hafta indirim kampanyalarını takip ettiğim bir siteden şu M.2 SSD'yi satın aldım:

Bu SSD'yi alma nedenim işletim sistemi kurmak. Bana bir problem yaratır mı bu konuda?(Performans kaybı ve ısınma gibi sorunlar) Fiyatı çok uyguna gelmişti ve kaçırmamak için aldım geçtim. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hocam. İşletim sistemi kurabilirsiniz. Sıkıntı olmaz.

@Yener K., çok teşekkür ederim cevabınız için.

@sfkulusoy, çok teşekkürler. Şu anda da güzel bir indirime sahip. Ben cuma günleri yaptıkları indirim gecesinde 2.098,00 TL'ye almıştım bir adet. Şimdiki fiyatıyla fazla bir farkı yokmuş. 15 Eylül'den sonra, şu anki kampanyası bittiğinde fiyatı tekrardan yükselir.

@sfkulusoy, çok teşekkürler. Şu anda da güzel bir indirime sahip. Ben cuma günleri yaptıkları indirim gecesinde 2.098, 00 TL'ye almıştım bir adet. Şimdiki fiyatıyla fazla bir farkı yokmuş. 15 Eylül'den sonra, şu anki kampanyası bittiğinde fiyatı tekrar yükselir.

Anladım hocam ben de almak istiyorum 500'lük M.2 SSD var şu anda 1TB veya 2TB düşünüyorum ben de ekstra ama şu an ona ayıracağım bütçenin üstünde fiyatları maalesef.

@sfkulusoy, sağlık olsun. İnşallah çok daha uygun fiyatlara düştüğü zamanları da görürüz. Ben genelde bu gibi fiyat düşüşlerini anlık yakalayabilmek adına "akakçe" gibi sitelere üye olup almayı düşündüğüm ürün ya da ürünleri takip listesi oluşturarak izliyorum. Tavsiye ederim.

@Akif, teşekkür ederim cevabınız için.

İlk başta tam ifade etmemişim, özür dilerim. Rastgele sitelerde rastgele okuduğum forum konularında, bazı SSD'lere işletim sistemi kurmak önerilmiyordu. Bunun neye dayanılarak söylendiğini anlayamadığım için doğrudan sormak istedim. Ayrıca 2TB olduğu için içerisine işletim sistemini kurmamın yanı sıra oyunlarımı ve programlarımı da dahil edeceğim ve doğal olarak sürekli çalışacak. Dediğiniz gibi, ısınma kaçınılmaz olur. İyi bir soğutma sistemi ile umarım kabul edilebilir derecelere indirgeyebilirim.

@Akif, teşekkür ederim cevabınız için.

İlk başta tam ifade etmemişim, özür dilerim. Rastgele sitelerde rastgele okuduğum forum konularında, bazı SSD'lere işletim sistemi kurmak önerilmiyordu. Bunun neye dayanılarak söylendiğini anlayamadığım için doğrudan sormak istedim. Ayrıca 2TB olduğu için içerisine işletim sistemini kurmamın yanı sıra oyunlarımı ve programlarımı da dahil edeceğim ve doğal olarak sürekli çalışacak. Dediğiniz gibi, ısınma kaçınılmaz olur. İyi bir soğutma sistemi ile umarım kabul edilebilir derecelere indirgeyebilirim.

Hocam 120'lik SSD'ye falan kur istersen. Sadece oyunlarını vs de yeni aldığında kullanırsın.

Geri
Yukarı