2x 4 GB Ram ile Tek Slot 8 GB Farkı

Tek slotu dual channel kullanamayacağına göre evet olur.

en basit olarak tek bağlantı yerine ayrı kapasitede ram'i iki yoldan bağlantıyla bağlayacaksın gibi düşünebilirsin.

En basite indirger isek 8 araba bir sokağa tek tarafından girer ise mi daha hızlı ulaşır, yoksa 4'ü bir baştan diğer 4'ü diğer baştan girer ise mi ? :D biraz saçmaladık ama demek istediğimi anlattım. :D

Son düzenleme:
Anakartın desteklediği frekansa bakman gerek, yani dd3 1600 mhz. ise aldığın ramlar anakartın desteklediği frekans aralığına bak, birde işlemcinin de desteklediği maksimum frekans aralığına da bakarak ram alman gerek. :D @Silinen üye hocam bi açıklık getir şu konuya. :D

Aslında limit işlemcide, 2333 mhz ram de alsan işlemcin maksimum neyi destekliyor ise xmp yi açarak maksimuma getireceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kingston Ramlere baktığımda hiçbirinde H81 desteğini göremedim. İşlemcim ve anakartım ramin frekansını desteklediği halde.

Bu siteden bakabilirsiniz HyperX

Baktığın işlemci ddr3 1600 mhz destekliyor. DDR3 1600 mhz. Aldığın her ram modeli anakartında çalışacaktır.

Uyumsuzluk problemi bugüne kadar duymadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı