2x4 GB RAM'in yanına 1x8 GB veya 2x4 GB RAM ekleme

eXe

Kilopat
Daha fazla  
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit RAM'im var. Ben RAM'lerime ekleme yapmak istiyorum. Şu an RAM'lerim dual channel olarak çalışıyorlar. Benim iki tane daha boş slotum mevcut fakat hangi RAM'i alsam karar veremedim ve dual channel bozulur mu diye korkmaktayım. Şimdi bu dual channel çalışan RAM'lerimin yanına farklı bir kodda tek modül GSKILL 8 GB RAM mi alayım yoksa aynı RAM'lerimden 2 tane daha 2x4 dual kit RAM mi alayım? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan elinizde buluna RAM'in çalışma prensibi "dual channel" şeklinde. Bir adet 8 GB RAM alırsanız birşey olmayacaktır, fakat 2x4 alırsanız daha verimli çalışmasını sağlarsınız. Dual channel prensibine göre.

3 kanal yapmayın. Mümkünse aynı kitten alın, 4x4 GB olsun. Dual channel bozulmaz; ama quad channel da olmaz, dual channel çalışır yine.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı