3.000 TL Bütçe İle Sistem Önerisi

MrSahin

Kilopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sizlerden istediğim eksik gördüğünüz veya Şunun yerine Şu olur dediğiniz parçaları yorum olarak bana bildirmeniz ve yardımcı olmanız. Şimdiden teşekkür ederim.

Bütçe
Max. 3.000 TL

NOT : İşlemcinin O.C özelliğinden yararlanarak 4.4 GHz gibi bir değer elde etmeyi planlıyorum. Düşünce ve görüşlerinizi yorum olarak iletirseniz sevinirim.

Sistem Özellikleri Şu Şekilde

Anakart » ASUS H81M-PLUS Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI
İşlemci » Intel Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm
Ekran Kartı » MSI GTX760 Twin FrozrGaming OC GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1
RAM » GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit
Harddisk » Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
SSD » Kingston 120GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 450MB / Yazma 450MB)
İşlemci Soğutucu »
COOLER MASTER BLIZZARD T2 MINI
Kasa » COOLER MASTER CMP-350 500W MidT ATX SİYAH
Monitör » AOC 21.5" E2270Swn GENİŞ EKRAN LED
+

Hoparlör » CREATIVE SBS-A60 1+1 SPEAKER
Kulaklık » G230 OYUN HEADSET
Klavye » LOGITECH G103 GAMING KEYBOARD - TR LAYOUT

Mouse » LOGITECH G300 GAMING MOUSE

5o85bA.png

dWnymQ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB Ram çok gereksiz 8 GB yeterli olacaktır. Ekran kartı içinde R9 280 serisi bir kart alsan daha iyi performans alacağını düşünüyorum.

Yanlış yorum yapmayalım sistem dengesiz ve yanlış gözüküyor.
- 2500 TL (monitör, klavye vb. çıkarılırsa) sisteme G3258 koymak anlamsız. OC yapıp çıkarsan bile sistem stabil çalışmayabilir ve 2 çekirdekli olduğu için yeni gelecek oyunlarda sorun çıkarabilir. Zaten T2 Mini ile çok büyük çapta OC yapman çok zor.
- 16 GB ram çok gereksiz, günümüzde 4 GB tüm oyunları rahatlıkla çalıştırmaktadır. Yine de ilerisi için 8 GB uygundur.

Eğer amacın oyun oynamaksa SSD'yi çıkarıp alttaki sistemi kurmanı tavsiye ederim.
(Klavye olarak aydınlatmalı Bloody B120 tercih edilebilir)

OC yapmak çok istiyorsan AMD işlemcilere yönelebilirsin. FX 8320 bu bütçe için uygundur.

Adsız.jpg

Son düzenleme:
Beyler hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. M.Hakan bu işlerden öyle pek anlamam acaba facebook'tan falan eklesem özel olarak sorabilirmiyim soracaklarımı ? Yardım etmen için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı