3.000 TL Monitör önerisi

knk beni muzun zamandır baktığım monitör var çok iyi (pivot özelliği yok) annem benim bilgisayara bitdefender kurmuş 😥 bu yüzden adını vericem : GamePower İntense x60 bu monitör 27 inç 165 hz 1 ms (ama bir kelime vardı unuttum tam 1 ms değil yani ) 2 k çözünürlüklü İnceHesaptan bak orda 2500 tl diğerleri daha fazla o yüzden İnceHesap bakarsan iyi olur
Donanım arşivi detaylı anlatmıştı hatta YouTube'da.

Kanka beni muzun zamandır baktığım monitör var çok iyi (pivot özelliği yok) annem benim bilgisayara Bitdefender kurmuş 😥 bu yüzden adını vereceğim: Gamepower intense X60 bu monitör 27 inç 165 Hz 1 ms (ama bir kelime vardı unuttum tam 1 ms değil yani ) 2 k çözünürlüklü İncehesap'tan bak orada 2500 TL diğerleri daha fazla o yüzden İncehesap bakarsan iyi olur.

Gamepower kaliteli değil. Ve dediğiniz o kelime de mprt. Yani bir nevi çakma 1ms. Genelde tüm VA ya da IPS monitörlerde gerçek ya da GTG gecikme yerine mprt gecikme değerleri verilir pazarlama taktığı olarak.

Kanka beni muzun zamandır baktığım monitör var çok iyi (pivot özelliği yok) annem benim bilgisayara Bitdefender kurmuş 😥 bu yüzden adını vereceğim: Gamepower intense X60 bu monitör 27 inç 165 Hz 1 ms (ama bir kelime vardı unuttum tam 1 ms değil yani ) 2 k çözünürlüklü İncehesap'tan bak orada 2500 TL diğerleri daha fazla o yüzden İncehesap bakarsan iyi olur.
Donanım arşivi detaylı anlatmıştı hatta YouTube'da.

Kanka tavsiyen için teşekkür ederim seni kırmak istemem ama bu tarz markalara (Rampage, Gamepower, jamesdonkey, Power Boost) 1 kuruş vermem bırak 2500 sende uzak dur bence forumda kimse tavsiye etmez Çin-çan-çon ürünlerinden uzak durun Rampage Türk markası diyorlar ama adamlar Çin'de etiket bastırıp burada satıyor almayın aldırmayın diyeyim kısaca.

Çok fazla koyu tema kullanan biri olarak siyahlardan hiç memnun değilim ve 75 Hz olması da çok rahatsız ediyor çözünürlük o kadar rahatsız etmedi.
Sizden ricam bir 3000 TL bandında bir de 2000 TL bandında bir monitör önermeniz.

VA panel. IPS ve TN'lere göre ortalama 3 kat daha yüksek kontrast oranına (3000:1 vs 1000:1) sahip. Bu değer ne kadar yüksekse siyahlar da o kadar derin olur.

Diğer özellikler olarak QLED (Quantum Dot LED) var, bu da oldukça yüksek rebk gamutları sunar. Yani iyi renkler sunacaktır.

DisplayHDR600 var, sürüm olarak gayet iyi.

8 bit + FRC renk derinliği var, sahte 10 bit gibi.

Hareket kabiliyeti de (Pivot vs.) iyi.

Eksi olarak masada fazla yer kaplıyor, kalın çerçeveli ve G-Sync Compatible değil.

Yani DP kablosu ile G-Sync açmanız mümkün, ama açamama riskiniz de mevcut demek.

Kanka tavsiyen için teşekkür ederim seni kırmak istemem ama bu tarz markalara (Rampage, Gamepower, jamesdonkey, Power Boost) 1 kuruş vermem bırak 2500 sende uzak dur bence forumda kimse tavsiye etmez Çin-çan-çon ürünlerinden uzak durun Rampage Türk markası diyorlar ama adamlar Çin'de etiket bastırıp burada satıyor almayın aldırmayın diyeyim kısaca.

İşin ilginç tarafı o monitörün Monster Aryond'la çok yakın olması buna bakmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı