3.000 TL monitör tavsiyesi

EmreYildiz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşa GameGaraj'dan sistem topladık sistemi aşağı bırakacağım. Sizce bu sistem için 3.000 TL'ye hangi monitör alınır? FPS ağırlıklı oyunlar oynayacak Valorant vs. Benim kendi kullandığım monitörden mi alsak acaba diye düşündüm ama aldığım günden beri 1 adet ölü piksel var ve küçücük ışık sızması var pek belli olmuyor, yoksa farklı bir monitör mü alınmalı? 144-165 Hz, 24-27" olabilirse çok iyi olur şimdiden teşekkürler.

Sistem: Aquarius 3T12-1650 - Game Garaj

Kullandığın monitörün 2.sini alman daha iyi olur. Zaten iyi bir monitör kullanıyorsun.

Ölü piksel değil de stuck pixel olabilir, parmağınız ile hafif baskı yapmayı deneyin.

G24F o fiyata kesinlikle alınmalı ancak olurda bütçe üzerine çıkarsa 24G2U tercih edebilirsiniz.
Bütçe 3000 TL senin attığın 2.799 TL. Bu arada aklımızda AOC vardı zaten ve IPS panel olması da güzel ama bu fiyata 165Hz bulunabilir mi veya 3.000 TL'ye bulabilir miyiz?

Hocam fiyatı sanki biraz özelliklerine göre fazla gibi geldi ne bileyim 24'' 144Hz monitörler genelde 2.500-2.800 TL arası oluyor 3.000 TL'ye 165-170Hz IPS Panel bulmaya çalışıyorum.

Kullandığın monitörün 2.sini alman daha iyi olur. Zaten iyi bir monitör kullanıyorsun.

Ölü piksel değil de stuck pixel olabilir, parmağınız ile hafif baskı yapmayı deneyin.
Ölü piksel hocam. Hatta konusunu da açmıştım buradan bakabilirsin.

3.400 TL'ye bu monitör alınır mı sizce? 165 Hertz, 27 inç ama VA panel ve ovalmiş düz ekran lazımdı..

Son düzenleme:
Bütçe 3000 TL senin attığın 2.799 TL. Bu arada aklımızda AOC vardı zaten ve IPS panel olması da güzel ama bu fiyata 165Hz bulunabilir mi veya 3.000 TL'ye bulabilir miyiz?

Hocam fiyatı sanki biraz özelliklerine göre fazla gibi geldi ne bileyim 24'' 144Hz monitörler genelde 2.500-2.800 TL arası oluyor 3.000 TL'ye 165-170Hz IPS Panel bulmaya çalışıyorum.

Ölü piksel hocam. Hatta konusunu da açmıştım buradan bakabilirsin.

3.400 TL'ye bu monitör alınır mı sizce? 165 Hertz, 27 inç ama VA panel ve ovalmiş düz ekran lazımdı..
O ölü piksel olmuyor. Stuck pixel oluyor ve koyu renklerde gözükür. Parmağınızın ucu ile hafif bastırın, o şekilde geçmesi lazım. Ayıplı sayılacak bir şey de değil aslında.

C27G2U ghosting sorunlu, rakiplerine göre kötü ve fiyatına bakılırsa pahalı. Aynısını almak istemiyorsanız 24GN600/650'ye bakılabilir.

O ölü piksel olmuyor. Stuck pixel oluyor ve koyu renklerde gözükür. Parmağınızın ucu ile hafif bastırın, o şekilde geçmesi lazım. Ayıplı sayılacak bir şey de değil aslında.

C27G2U ghosting sorunlu, rakiplerine göre kötü ve fiyatına bakılırsa pahalı. Aynısını almak istemiyorsanız 24GN600/650'ye bakılabilir.

27G2U kullanıyorum (flat) ancak ghosting sorunu yok, bahsettiğiniz model VA panel mi?

27G2U kullanıyorum (flat) ancak ghosting sorunu yok, bahsettiğiniz model VA panel mi?
C27G2U ile 27G2U bayağı farklı. 27G2U tepkime olarak iyi ancak C27G2U da bir o kadar kötü.

Ghosting veya smearing direkt panele bağlanamaz. Hatta çoğu şey panel ile alakalı değil.

Benim kullandığım monitör şu an piyasada 3500'den aşağı yok maalesef. Zamanında 1800'e almıştım nasıl uçmuş...

G24F o fiyata kesinlikle alınmalı ancak olurda bütçe üzerine çıkarsa 24G2U tercih edebilirsiniz.

Hocam bu monitör olur gibi. Birkaç öneri daha bekliyorum ama gelmeyecek gibi.

144 Hz önerebileceğim bu bütçede pek bir monitör yok, eğer ki bütçenizi 500 TL arttırabilirseniz S2422HG var.

Geri
Yukarı