3.000 TL RX 580 G4560 sistem yükseltme

Hyrooa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim;

RX 580.

Gigabyte B250M GAMING anakart.

G4560 3.50GHz işlemci.

Kingston HyperX Fury 8 GB 3200MHz DDR4 RAM.

2 Sene önce işlemci, anakart, ve RAM'leri almıştım. O zaman dolar ciddi bir şekilde yükseldiği için ekran kartı almadım HD Graphics ile 2 sene oynadım.
Haziran ayında ekran kartı almak için babamı ikna ettim. Babamın yakın bir bilgisayarcı arkadaşı vardı, ona güvenip danıştık. RX 580 alın dedi. Ben de biliyorum bu ekran kartını, tamam olur dedik.
Ama fark ettiğiniz gibi ekran kartı ile işlemci çok uyumsuz. Ben o zamanlar bilgisayardan anlamazdım yani darboğaz falan ne demek bilmiyordum aldım RX 580'i. Normalde drop falan yaşıyordum ama oyundan kaynaklı sanıyordum ta ki son 1 ay önceye kadar.
İyice araştırdım, bilgisayar hakkında bilgiler edindim ve neden olduğunu anladım (darboğaz).

Sistemi RX 580 üzerine kurmayı düşünüyorum. Yeni bir işlemci anakart almayı ve RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum. RAM olarak aynı markayı almayı düşünüyorum. Fakat işlemci ve anakartta karar veremedim. Ne almalıyım? Bu arada bütçe 3000 TL geçmez ise iyi olur.

Daha düşük maliyetle halletmek istersen i5 7400 alabilirsin 2.el sıfırı piyasa yok. 800 lira civarına bulabilirsin sanırım. Darboğazın çözülür.

En mantıklısı anakart değiştirmeden i7 7700 3.0GHz gibi güçlü bir işlemci ve 8 GB RAM alarak rahatlıkla işin içinden çıkmak anakart değiştirmek size boşa sıkıntı çıkarır.

En mantıklısı anakart değiştirmeden i7 7700 3.0GHz gibi güçlü bir işlemci ve 8 GB RAM alarak rahatlıkla işin içinden çıkmak anakart değiştirmek size boşa sıkıntı çıkarır.

Bende öyle düşünüyorum. i5 7400 taksa bile darboğaz çözülür ve gayet iyi performans alır.

Geri
Yukarı