3.000 TL uzun yıllar yazılım güncellemesi alacak telefon önerisi

Bütçe
3.000 TL

Taylan Dinler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selam arkadaşlar, telefon bakmıyorum fakat alacak olsam uzun yıllar güncel kalacak, tasarımı ve performansı iyi olacak bir telefon almak isterdim. Sizce bu telefonlar nelerdir? Markalar modeller? Yanıtlarınızı bekliyorum.

Realme 7 almanız bence mantıklı olur.
4500 TL civarına çıkabilirseniz Samsung Note 10 Lite var. Arkadaşım aldı, gayet memnun. 3 yıl boyunca güncelleme alacak.
3400 TL civarlarında şuan kullanmış olduğum Realme 6 Pro'yu öneririm. Neredeyse haftada bir yazılım/güvenlik güncellemesi geliyor. Android 11'i erken erişimde olmayan kullanıcılar Ocak ayının ortaları veya Şubat ayının başında alacak.

3600 TL civarlarında da Realme 7 Pro ve Samsung Galaxy M51 düşünebilirsiniz.

M51 olmadı M31s öneririm. Realme'ler de uzun yıllar güncelleme alacak bence. Huawei'lerden P30 Lite ve P Smart Pro en iyisi bence.

Android alırsanız, güncelleme ömrü maksimum 2-3 yıldır.

Hocam iOS alsa bile bu bütçedeki çoğu iOS telefon da o kadar güncelleme alacak.

Katılmıyorum. Aynı şey iOS için de geçerli. Her yıl desteğini kesiyor Apple bir tane iPhone markasına.
Hiçbir Iphone'nun güncelleme desteği bu kadar az değil. Iphone modelleri 4-5 yıl güncelleniyor en az. Güncelleme ömürlerini IOS ile bir tutmayın. Ben Iphone alsın falan da demiyorum. Bu fiyatlardaki Iphone modelleri hem pahalı hem eski. Android alınması en mantıklısı.
@WoLeRm Ben Iphone cihaz alsın diye bir mesaj atmadım. Android'in güncelleme ömrünü söyledim sadece. Ben Iphone cihaz alınması taraftarı değilim bu bütçede.

Son düzenleme:
Katılmıyorum. Aynı şey iOS için de geçerli. Her yıl desteğini kesiyor Apple bir tane iPhone markasına. Ayrıca 3000 TL'ye de güzel bir şey alamaz IOS'lardan.

5-6 senelik cihazların tabii desteğini kessin artık donanım yeni sürümleri karşılamakta zorlanmaya başlayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı