3.000 TL'ye sistem önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Muzlu Puding S

Femtopat
Daha fazla  
3.000 TL'den uzaklaşamam ve 2. el parçalarla kötü tecrübelerim var. 2. el önermeyin lütfen.

Bu sistemde ekran kartını RX 570 yapıp ve 3200MHz RAM yaparsan o fiyata iyi bir bilgisayar alabilirsin. İleri de R5 1600 AF ile güçlendirirsen çok iyi olacaktır. Bu arada sistem 3100 TL olarak görünüyor. Pchgaraj kodunu kullanırsan 2930 TL'ye geliyor.

Hangi amaçla bilgisayarı kullanacaksınız belirtirseniz çok güzel olur. :)

Pardon bunuda belirtmem gerekiyordu. LoL Valorant gmod bu tarzda oyunlar oynarım genel olarak ama GTA V gibi daha ağır oyunları da düşük ayarda falan oynarım.
Bu aklıma yattı gibi teşekkürler RAM'leri iki tane 4 GB alırsam daha iyi olur diye duymuştum.
Bu sistemde ekran kartını RX 570 yapıp ve 3200MHz RAM yaparsan o fiyata iyi bir bilgisayar alabilirsin. İleri de R5 1600 AF ile güçlendirirsen çok iyi olacaktır. Bu arada sistem 3100 TL olarak görünüyor. Pchgaraj kodunu kullanırsan 2930 TL'ye geliyor.
Bu aklıma yattı gibi teşekkürler RAM'leri iki tane 4 GB alırsam daha iyi olur diye duymuştum.

Son düzenleme:
Cift Dual yapmak daha iyi benim bildigim 3200MHz daha iyi performans alirsin diye biliyorum yanlışmı biliyorum düzeltirseniz sevinirim iyi geceler.

Cift Dual yapmak daha iyi benim bildigim 3200MHz daha iyi performans alirsin diye biliyorum yanlışmı biliyorum düzeltirseniz sevinirim iyi geceler.

Bende öyle biliyorum bu APU'da daha da çok farkediyor. Şimdilik bu 8 GB RAM'i takarsam, yanına aynı RAM'in bir 8 GB'ını daha takarsam uyumlu çalışırlar mı?

3.000 TL'den uzaklaşamam ve 2.e l parçalarla kötü tecrübelerim var. 2. el önermeyin lütfen.

Sistemi garanti ve farklı şehirlerde erişebilirlik gibi öznel sebeplerden ötürü Vatan'dan topladım. Parçaları ayrı ayrı farklı mağazalardan veya internet sitelerinden alırsanız çok daha ucuz olabilir. Üzerlerine tıklayarak ilgili bileşenlerin linklerine ulaşabilirsiniz.
sistemin Vatan Bilgisayar'dan toplam maliyeti: 2950 ₺
Ryzen 3 3200G: 809 ₺
Corsair Kasa + 550W PSU: 722 ₺
Kingston 16GB(2x8) 3200MHz Ram: 678 ₺
MSI A320M-A PRO Anakart: 465 ₺
WD Green 240GB SSD: 276₺
İleride 240GB yeterli gelmediğinde 1TB bir hard disk alıp depolama alanını arttırabilirsiniz.

Sana tavsiyem bu kasayi alma cok kötü görüntüsü var.
COOLER MASTER MASTERBOX TD500 MESH 3x120mm ARGB LED FANLI MidT ATX BEYAZ KASA - Vatan Bilgisayar
Güc kaynagi 5 para etmez 80+ yok elektrik gitse sistem yanabilir.
Veya bu kasa ile güc kaynagi ekstra kendin al :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı