3.000TL günlük kullanım için telefon önerisi

Bütçe
3.000TL-4.000TL
6000 mAh ve üzeri telefon istiyorsanız Samsung'un M serisi telefonlarına bakabilirsiniz.
Mesela M21 6000 mAh ve ortalama 2400 TL civarı. M21'in bir üst modeli sanırım M30s, Samsung M30 serisini ülkemize getirmedi. M30s bütçenizin üzerine çıkıyor gibi biraz.
M serisi gece çekimlerinde pek iyi sayılmaz (ama tabii ki berbatta değil) ancak gündüz çekimlerinde oranı 3:4 yapınca S20 serisi kadar çekebiliyor, kendimden biliyorum. M11 kullanıyorum şu an. Batarya olarak hiç tereddüt etmeyin bir yıllık olmasına rağmen Android 11 geldikten sonra daha da iyi dayanmaya başladı.
Eğer Xiaomi ilginizi çekiyorsa ona da bakabilirsiniz, ancak kullanıcı deneyimi (arayüz) önemli ise Samsung One UI'dan şaşmayın derim 😀
Ben bütçeniz maximum 3000 sandım, A51 yada mümkünse A52 alın derim.
A32'ye bulaşmayın işlemci iyi değil.
M51'de bakabilirsiniz, 7000 mAh. ancak bütçenize uyar mı emin değilim, aldığınız yere bağlı.

4000TL'nin az üstüne A52 var 4200TL, 200TL arttırabilirseniz üzmez.
2800 TL'ye Redmi9t var aklıma gelen. Şu arkadaşı etiketlersem o daha bilgili.
@Elan Morin Tedronai

A52 kesinlikle üzmez 3 yükseltme alacak ek olarak 1 yıl da güvenlik ve hata düzeltmeleri içeren güncelleme. 🙂
Ancak teknoloji şans işidir.... 🙂

Son düzenleme:
@satılmış ağa.
RAM'in, işlemcinin, ekranın, F/P olup olmamasının canı cehenneme ben sadece şarj performansı istiyorum diyorsan Realme 7 Pro öneririm.
Bataryası 4500 mAh fakat 65W hızlı şarj sayesinde 15 dk içinde %0'dan %50'ye, 45 dk içinde %0'dan %100'e dolduruyor.
Normalde 30dk içinde doldurabilir fakat batarya sağlığı açısından 45 dk olarak ayarlanmış.

Öte taraftan şarj performansı istiyorsanız sadece mAh değerine bakmak doğru olmaz, ekran sürenizi etkileyen tek faktör mAh değeri değil, ekran teknolojisi (IPS LCD, AMOLED vb.), işlemci verimliliği, ekran tazeleme oranı (Hz), cihazın ekran çözünürlüğü gibi faktörlerde var.
Etkileme oranına gelirsek tam emin değilim ama %40-50 mAh değeri, %50-60 diğer faktörler ekran süresini etkiliyor olmalı.

Ancak bana kalırsa ne Realme 7 Pro, ne önerilen diğer 6000 mAh ve üstü telefonlar alınmaya değecek cihazlar değil.Sizin bütçenize ben Samsung A52 öneriyorum çünkü artık batarya ya da şarj süresi olarak özel bir esprisi olan cihazlar fiyat/performans olarak kötü/çok kötü cihazlar. Fiyatları uçmuş olmasa Samsung "m" serisinden bir cihaz önerirdim.

Kısacası: İsteklerinize göre önerim Realme 7 Pro, ama kendim A52 almanızı tavsiye ederim çok daha iyi bir cihaz çünkü.

Etiketlediğiniz için teşekkür ederim hocam kusura bakmayın cezalıydım yeni cevap yazabildim :D

4000TL'nin az üstüne A52 var 4200TL, 200TL arttırabilirseniz üzmez.
2800 TL'ye Redmi9t var aklıma gelen. Şu arkadaşı etiketlersem o daha bilgili.
@Elan Morin Tedronai

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Ekseriyetiniz A52'yi önerdiniz. A52 çok güzel bir telefon, hatta benim için fazla iyi. Esasında benim özellikleri bu kadar iyi olan bir telefona ihtiyacım yok, daha azıyla yetinebilirim. Böyle olunca A52'yi alırsam paramı binevi çöpe atmış olacağım.

Açıkcası A32'yi almayı düşünüyorum. İşlemcisi çok mu kötüdür? Kamerası A52 ile aynı ve mAh değerleri de A52'ye göre yüksek gözüküyor. Yol gösterir misiniz, A32 alayım mı yoksa ille de A52 mi dersiniz?

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Ekseriyetiniz A52'yi önerdiniz. A52 çok güzel bir telefon, hatta benim için fazla iyi. Esasında benim özellikleri bu kadar iyi olan bir telefona ihtiyacım yok, daha azıyla yetinebilirim. Böyle olunca A52'yi alırsam paramı bir nevi çöpe atmış olacağım.

Açıkçası A32'yi almayı düşünüyorum. İşlemcisi çok mu kötüdür? Kamerası A52 ile aynı ve mAh değerleri de A52'ye göre yüksek gözüküyor. Yol gösterir misiniz, A32 alayım mı yoksa ille de A52 mi dersiniz?

A32 almayın asla.
Realme 7, 7 Pro'ya da A52 modellerinden birini alın.
A32'nin işlemci fiyatına göre rezalet + olarak kamera konusunda A52 daha iyi.

Hocam fazladan özellik olsun ne olacak :D o benim için gereksiz iyi dediğiniz özellikler sayesinde 2-3 yıl yerine 5-6 yıl kullanırsınız fena mı :D

A32 almayın asla.
Realme 7, 7 Pro'ya da A52 modellerinden birini alın.
A32'nin işlemci fiyatına göre rezalet + olarak kamera konusunda A52 daha iyi.

Hocam fazladan özellik olsun ne olacak :D o benim için gereksiz iyi dediğiniz özellikler sayesinde 2-3 yıl yerine 5-6 yıl kullanırsınız fena mı :D

Ya bence A52 almalı arkadaş, önceki mesajımda dediğim gibi 3 Android yükseltmesi alacak.
Ki bu 3 yıl temel güncelleme demek.
Bu yıl Android 12 çıkacak ve Samsung ilk olarak S21 serisinden (muhtemelen Ultra) başlayacak testlere. S21 serisi aralık ayında alabilir belki daha erken, Ekim-Kasım da olabilir Google'ın ne zaman tanıtacağına bağlı.

Neyse A52 muhtemelen seneye Ocak, Şubat ya da Mart'ta alacaktır diye düşünüyorum.
Sonraki yıl, Android 13 alacak.
Ve ondan sonra da Android 14 alacak.
Ve Android 14 ile son yükseltme hakkını kullanmış, ve son destek süresi olarak 1 yıl güvenlik güncellemesi almış olacak.

Böyle bir şeyi Xiaomi ya da Oppo'nun yapacağını çok sanmıyorum.

Eğer güncellik çok önemli değilse, A51 de çok güzel. A31 de fena değil. A51 de Android 12 alacak, A31 de öyle diye biliyorum. Ve A51 Android 13'ü belki alır. 3 yıl güncelleme sözüne dahil edildi mi emin değilim. Android 10 ile çıktıysa 12 kesin alır.
A52 pahalı geldiyse A51, A51 özellikleri de fazla geldiyse A31 alabilir arkadaş.
Ama ben olsam en azından sırf ön kamera delik içinde diye bile A51 alırdım mümkünse.

Geri
Yukarı