3.000TL telefon önerisi

Bütçe
3200

Ahmet kenger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3000-3200 TL civarına bir telefon arıyorum. Eski telefonum LG Q7+ zamanında uygun diye almıştım. 3 senedir kullanıyorum, yordu beni :) Gün içinde aşırı oyun oynamam ama hiç oynamam diyemeyiz. Akşamları genellikle dizi, film izlerim. Ekran boyunu büyük istiyorum. Aşırı fotoğraf çeken biri değilim, kamera ön planda değil benim için. Sadece ara kısımlarda pek donma olmasın, oyun da 2. planda kalırsa sıkıntı olmaz. Öncelikle büyük ekran ekran kalitesi, pil ömrü... Sabahları iş yerimiz var, oradayım ve telefon elimizde oluyor genelde. 2-3 saat giden şarjdan usandım. Akşama kadar prizin yanında oturuyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 3000-3200 TL civarına bir telefon arıyorum. Eski telefonum LG Q7+ zamanında uygun diye almıştım. 3 senedir kullanıyorum, yordu beni :) gün içinde aşırı oyun oynamam ama hiç oynamam diyemeyiz. Akşamları genellikle dizi, film izlerim. Ekran boyunu büyük istiyorum. Aşırı fotoğraf çeken biri değilim, kamera ön planda değil benim için. Sadece ara kısımlarda pek donma olmasın, oyun da 2. planda kalırsa sıkıntı olmaz. Öncelikle büyük ekran ekran kalitesi, pil ömrü... Sabahları iş yerimiz var, oradayım ve telefon elimizde oluyor genelde. 2-3 saat giden şarjdan usandım. Akşama kadar prizin yanında oturuyorum :)

Hocam uzun yıllar kullanmam derseniz;

Uzun yıllar kullanırım derseniz;

Hocam uzun yıllar kullanmam derseniz;

Uzun yıllar kullanırım derseniz;

Sizce bütçemi arttırıp M31s alsam aklıma bayağı yatkın geldi.

Sizce bütçemi arttırıp M31s alsam aklıma bayağı yatkın geldi.

Hocam uzun ömürlü bir cihaz istiyorsanız kötü bir seçenek olur M31s.
Birkaç hafta önce 2800 TL'ye satılıyordu o cihaz ( M21'de 2300'dü o zamanlar).
M31s bence 3800 etmez.

O fiyatlara Realme 7 Pro, A52 veya Note 10 Pro alabilirsiniz.
Bütçenizi A52'ye kadar çıkartırsanız hiç düşünmeden alın.

3500'e çıkartırsanız mi Note 10 Lite'da alabilirsiniz.

Hocam uzun ömürlü bir cihaz istiyorsanız kötü bir seçenek olur M31s.
Birkaç hafta önce 2800 TL'ye satılıyordu o cihaz ( M21'de 2300'dü o zamanlar).
M31s bence 3800 etmez.

O fiyatlara Realme 7 Pro, A52 veya Note 10 Pro alabilirsiniz.
Bütçenizi A52'ye kadar çıkartırsanız hiç düşünmeden alın.

3500'e çıkartırsanız mi Note 10 Lite'da alabilirsiniz.

Biraz geç verdim cevabı.
POCO X3 Pro nasıldır hocam 1 ay daha çalışıp üstünü tamamlayabilirim.
Note 10 Lite kullanan arkadaşım pek memnun değil.
Belki A52 de alabilirim gerçekten iyiyse ama fiyatına göre işlemcisi biraz düşük gibi geldi.
X3 Pro'nun özellikleri bayağı hoşuma gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz geç verdim cevabı.
Belki A52 de alabilirim gerçekten iyiyse ama fiyatına göre işlemcisi biraz düşük gibi geldi.

POCO'dan uzak durun, yazılımı berbat; ama eğer karşınızda Xiaomi fan boy varsa bunları söylemeyecektir. Bütçeyi arttırıp Realme 7 Pro almanızı öneririm...
Ayrıca Realme 7 Pro Android 11 güncellemesi aldı sanırım gelince Android 12 de alacak öyle duydum.
Realme 7 Pro da oyun oynarsanız bayağı götürebilir, şayet oyun 2. planda ise 1 gün götürür.

POCO'dan uzak durun, yazılımı berbat; ama eğer karşınızda Xiaomi fan boy varsa bunları söylemeyecektir. Bütçeyi arttırıp Realme 7 Pro almanızı öneririm...
Ayrıca Realme 7 Pro Android 11 güncellemesi aldı sanırım gelince Android 12 de alacak öyle duydum.
Realme 7 Pro da oyun oynarsanız bayağı götürebilir, şayet oyun 2. planda ise 1 gün götürür.

POCO çok övdükleri için etrafımda bu fiyata da sanpdragon 800 işlemci 8 GB RAM 256 GB hafıza olunca hoş göründü Realme'yi övüyolar ama bilmiyorum ısınamadım telefona hocam bir ay sonra yaklaşık bütçeyi 800-1000TL arttırırım Max 4000 4200'e alabileceğim daha iy telefonlar var mı uzun süreli kullanım için çok ısınamadım bu telefonlara ve 3 4 yılda bir alma imkanımız oluyor 1000TL'den kaçmamak daha iyi gibi geldi eğer daha güzel seçenekler varsa.

Biraz geç verdim cevabı.

Hocam işlemcisi rakipsiz (fiyatına göre).
Samsung A52'nin ise birçok özelliği (uzun süre güncelleme alacak olması, sAmoled bir ekran paneline sahip olması ve OIS destekli kaliteli bir kameraya sahip olması gibi şeyler) X3 Pro'dan çok daha iyi.
X3 Pro birazcık oyunculara hitap eden bir telefon diye düşünüyorum.
O bütçeye ben sizin için A52 öneririm.

Hocam X3 Pro'yu alacak kişi performansı önemsiyordur.
O fiyata daha iyi veya yakın bir performans verecek cihaz var mı?

X3 Pro bir konuda rakipsiz olduğu için çoğu kişi yazılımsal sıkıntılardan bahsetmiyor ki o sıkıntılar her modelde yok.
Redmi Note 8 Pro'da, X3 NFC'de veya Xiaomi'nin mi serisinden sıkıntı yaşamadığını belirten birçok kullanıcı var.
X3 Pro'da şu ana kadar ben büyük bir sıkıntı yaşadım diyen kişi görmedim.
MIUI her ne kadar yene MIUI olsa da performans arayan bir kişinin 860'dan vazgeçip 720G almasını sağlayacak kadar kötü değil bu cihazda.

Hocam işlemcisi rakipsiz (fiyatına göre).
Samsung A52'nin ise birçok özelliği (uzun süre güncelleme alacak olması, samoled bir ekran paneline sahip olması ve OIS destekli kaliteli bir kameraya sahip olması gibi şeyler) X3 Pro'dan çok daha iyi.
X3 Pro birazcık oyunculara hitap eden bir telefon diye düşünüyorum.
O bütçeye ben sizin için A52 öneririm.

Hocam X3 Pro'yu alacak kişi performansı önemsiyordur.
O fiyata daha iyi veya yakın bir performans verecek cihaz var mı?

X3 Pro bir konuda rakipsiz olduğu için çoğu kişi yazılımsal sıkıntılardan bahsetmiyor ki o sıkıntılar her modelde yok.
Redmi Note 8 Pro'da, X3 NFC'de veya Xiaomi'nin mi serisinden sıkıntı yaşamadığını belirten birçok kullanıcı var.
X3 Pro'da şu ana kadar ben büyük bir sıkıntı yaşadım diyen kişi görmedim.
MIUI her ne kadar yene MIUI olsa da performans arayan bir kişinin 860'dan vazgeçip 720G almasını sağlayacak kadar kötü değil bu cihazda.

Ben oyun oynamıyorum pek akşamları 1 Max 2 saat arkadaşlarımla eğlence amaçlı 3 4 el PUBG oynuyorum en fazla onun dışında YouTube'dan videolar izlemeyi genellikle dizi film izlemeyi çok seviyorum onun dışında gün içinde sosyal medya kullanıyorum sık sık iş yerimiz var fotoğraf vs... Çekiyorum kamerasıda önemli bir noktada telefonlara binlerce lira vermeyi doğru bulmuyorum yoksa çok şükür çok daha iyi telefonları alacak gücümüz var ama bana hitpa etmiyor yani ben alınabilecek en fiyat performans telefonu arıyorum akşama kadar beni götürebilmeli gün içinde çok sık telefon konuşuyorum akşamları da dizi film izlerken ekran kalitesi beni de tatmin etmeli diye düşnüyorum ana amacım oyun değil yani hatta şu ara dizi film dışında telefonda oyun oynamıyorum.

Geri
Yukarı