3.500 bin TL işlemci ve anakart önerisi

sashafps

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi geceler. İşlemcimi yenileyeceğim haliyle anakart da yenilemem gerekiyor. 3.5 bin bütçem var.
Ekran kartım: GTX 1660 Super Gaming X ve en iyi FPS'i alacağım bir işlemci istiyorum. Bu bütçeye uygun uyumlu işlemci ve anakart önerebilecek var mı?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Intel 5 10400F + B460 Anakart alabilirsin.
Ayrıca kalan donanımlarını belirtirsen eski işlemcini de belirtirsen daha iyi olur. RAM MHZ değerleri de önemli belki Ryzen tarafından da öneriler olabilir. Ama ben olsam i5 10400F alırdım.

Ayrıca kalan donanımlarını belirtirsen eski işlemcini de belirtirsen daha iyi olur. RAM MHZ değerleri de önemli belki Ryzen tarafından da öneriler olabilir. Ama ben olsam i5 10400F alırdım.

11400F + Anakartta alınabilir sanki o bütçeyle.

Ayrıca kalan donanımlarını belirtirsen eski işlemcini de belirtirsen daha iyi olur. RAM MHz değerleri de önemli belki Ryzen tarafından da öneriler olabilir. Ama ben olsam i5 10400F alırdım.

i5 6400 Kullanıyorum 8 GB tek RAM var daha detayını bilmiyorum maalesef fakat işlemciyi Intel düşünüyorum çünkü Ryzen için "çok ısınıyor" diyorlar ve 10400F yerine K daha iyi olmaz mı? Bilmiyorum tabii öğrenmeye çalışıyorum

i5 6400 Kullanıyorum 8 GB tek RAM var daha detayını bilmiyorum maalesef fakat işlemciyi Intel düşünüyorum çünkü Ryzen için "çok ısınıyor" diyorlar ve 10400F yerine K daha iyi olmaz mı? Bilmiyorum tabii öğrenmeye çalışıyorum
Yani ryzen serisi performansı yüzünden ısınıyor. İntel hızına düşür amd işlemciyi. İntelden serin olur.

Oyun odaklıysa ve O.C ile uğraşamam diyorsanız:

Anakart olarak dilediğini seçebilirsin. Üçü de fazlasıyla işini görecektir.

Uygun fiyatlı olan anakartlardan birini seçip bütçeyi arttırabilirsen bir tane de soğutucu ekleyebilirsin:

O.C yapabilirim ve çoklu çekirdeğe ihtiyacım var diyorsanız R5 3600+ B550 bir set önereyim:

Nasıl bir model olduğu hakkında bilgim yok ama buna bakılabilir:

Geri
Yukarı