3.500 TL Bilgisayar Tavsiyesi

Efe S.

Hectopat
Daha fazla  
Bütçem 3.500-4.000 TL civarı arası. Bir ara konsol almayı düşündüm fakat FPS oyunları için bilgisayarı tercih ettim. Sizlerden ricam bu fiyat aralığında (monitör hariç) bir sistem tavsiye etmenizdir.

Uzun ömürlü bir sistem olursa memnun kalırım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performanslı bir sistemdir kendileri. İleriye dönüklük açısından problem çıkarmaz. Kardeşim az önce bir yanlışlık yapmışım HDD eklemeyi unutmuşum. Sistem 4115 lira yapıyor, eğer bütçeni artırabilirsen direk bu şekilde al, artıramam diyorsan sistemden SSD'yi çıkartıp daha sonra almanı öneririm. i7 ileriye dönüklük aşısından daha iyi olacaktır.

Dosya Ekleri

• 4115.JPG
    4115.JPG
    83,7 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleme:
Anakart B250M PRO-VDH yapılabilir. Bütçe rahatlatmak için işlemciyi 7400 de yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• df.png
    df.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 123
Performanslı bir sistemdir kendileri. İleriye dönüklük açısından problem çıkarmaz. Kardeşim az önce bir yanlışlık yapmışım HDD eklemeyi unutmuşum. Sistem 4115 lira yapıyor, eğer bütçeni artırabilirsen direk bu şekilde al, artıramam diyorsan sistemden SSD'yi çıkartıp daha sonra almanı öneririm. i7 ileriye dönüklük aşısından daha iyi olacaktır.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Bütçemi artırabilirim evet. Zira kendi bilgisayarımı bir şekilde satmayı düşünüyorum. Ek olarak +600 +700 TL bir bütçe daha ekleyebileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden şu şekilde bir düzenleme yaptım sistemde. Ekleyemezsem sizin önerdiğinizi almayı düşünüyorum. Bu sisteme ne dersiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 102
Hocam sisteminiz oyun odaklı olduğu için 2133 veya 2400(hangisi daha uygunsa) frekansa sahip bellekleri tercih edin, çünkü oyunlarda bu frekans farkını göremeyeceksiniz. İleride sistemin sıkıştığı yerde OC yaparak sistemi rahatlatırsınız i7 6700K bu yandan iyi ama bunun için Z170 serisi bir anakarta ihtiyacınız var, anakartı aldınız diyelim güzel bir soğutmada lazım. RX 470 8 GB FPS oyunları ve diğer oyunlar için yeterli olacaktır. Sistemin son hâli resimdeki gibi oluyor haliyle fiyatta 4903 lira oluyor. Diğer bir senaryo ise, OC yapmayacaksanız size ilk önerdiğim sistem en ideali. :D

Dosya Ekleri

• 4903.JPG
    4903.JPG
    89,1 KB · Görüntüleme: 99
Hocam sisteminiz oyun odaklı olduğu için 2133 veya 2400(hangisi daha uygunsa) frekansa sahip bellekleri tercih edin, çünkü oyunlarda bu frekans farkını göremeyeceksiniz. İleride sistemin sıkıştığı yerde OC yaparak sistemi rahatlatırsınız i7 6700K bu yandan iyi ama bunun için Z170 serisi bir anakarta ihtiyacınız var, anakartı aldınız diyelim güzel bir soğutmada lazım. RX 470 8 GB FPS oyunları ve diğer oyunlar için yeterli olacaktır. Sistemin son hâli resimdeki gibi oluyor haliyle fiyatta 4903 lira oluyor. Diğer bir senaryo ise, OC yapmayacaksanız size ilk önerdiğim sistem en ideali. :D
Sizin önerdiğiniz sistemde RX480 yapsak nasıl olur? Amacım aslında uzun süre bu sistemle idare edebilmek. Ve mevcut oyunları çalıştırması. :) Bellek konusunda da haklısınız. Orada bir hata yapmışım. :) Bir de mevcut kasa yeterli bir soğutma sağlar mı sizce? İlk önerdiğiniz sistemde işlemci soğutucuya gerek kalmıyor herhalde.

O bütçeye çıkabilirsem son önerdiğiniz sistem nasıl?

Evet ilk önerdiğim H170 yonga setli sistemde soğutmaya gerek yok çünkü işlemcisi i7 6700 OC yapılmıyor. :) RX 470 ile RX 480 arasında çok fark yok. Aşağıdaki videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Aslında bakarsanız hem H170 yonga setli sistem hem de Z170 yonga setli sistemde fazlasıyla performanslı. Z170 yonga setli sistemin avantajı ileri zamanlarda çıkacak olan oyunlarda sistemin gücünün yetmediğini veya teklemeye başladığını gördüğünüzde OC yaparak bu dertten kurtulursunuz. Ben OC yaparım diyorsanız Z170 yonga setli sistemi alın yok hocam ben 5-6 yıl rahat rahat takılayım diyorsanız H170 size her türlü yetecek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin önerdiğiniz sistemde RX480 yapsak nasıl olur? Amacım aslında uzun süre bu sistemle idare edebilmek. Ve mevcut oyunları çalıştırması. :) Bellek konusunda da haklısınız. Orada bir hata yapmışım. :) Bir de mevcut kasa yeterli bir soğutma sağlar mı sizce? İlk önerdiğiniz sistemde işlemci soğutucuya gerek kalmıyor herhalde.

O bütçeye çıkabilirsem son önerdiğiniz sistem nasıl?

Hocam o kadar para vermişken kabylake almanız güncellik açısından daha mantıklı olur. 6700K ve Z Chipsetli bi anakart bütçeyi baya aşacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı