3.500 TL bütçeye laptop tavsiyesi

AhmetBirkan

Hectopat
Merhabalar bütçem 3.500 TL. Çoğunlukla yazılım geliştirme amaçlı kullanıyorum fakat içerisinde nadirende olsa oyunda oynayacağım. İçerisinde M.2 portu bulunan bir laptop olmalı. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar bütçem 3.500 TL. Çoğunlukla yazılım geliştirme amaçlı kullanıyorum fakat içerisinde nadirende olsa oyunda oynayacağım. İçerisinde M.2 portu bulunan bir laptop olmalı. Şimdiden teşekkürler.
Son bi' kaç aydır bilgisayar fiyatları aşırı zamlandı celeron, pentium işlemcili laptoplar 3k 3,5k olmuş. Masaüstü toplayın diyeceğim ama istediğiniz sistem laptop. Gerçi masaüstü bileşenleri de çok zamlandı orası ayrı :D.

Kardeşim bulunduğun il için Letgo'dan ve sahibindenden bak derim. Makinalar her ne kadar zamlansada gidip Celeron Pentium gibi makınalara saçma sapan paralar ödeme.
Örnek verecek olursam i7 işlemci 4.nesil 8 GB RAM'li SSD'li makine bulabilirsin(ikinci el). Bende 3, 500 liraya sınırları zorluyorum. i7 5nci nesil bir makine buldum ve kontrol edeceğim satıcı ile anlastım. Sana demem şu ki çok araştır. ASUS / Lenovo / Acer / Dell sıralamasından bulabildiğini bul.
i5 ve i7 makine temiz her zaman alınır. Minimum nesil 4.cü nesil ve işlemci sonunda örnek 4170HQ yazmasına dikkat et.

Geri
Yukarı