3.500 TL Laptop Tavsiyesi

fırat tomar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da bahsettiğim gibi maksimum 3.500 TL civarı bir laptop arıyorum.

Office programları, bazı online oyunları oynuyorum.

3 gündür internete araştırma yaptıktan sonra şu laptopu gözüme kestirdim. Sizden ricam bu laptopa bir göz atmanız eski ve artıları hakkında konuşalım. Sizce alınır mı? Alınmaz mı?

Acer A315 AMD Ryzen 5 2500U Notebook Fiyatı -Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence 2. El bakın. Garantili ve temiz bir bilgisayar bulabilirsiniz. Hemde piyasada 5 k ya satılan pc yi 3 3.5 k ya alabilirsiniz.

GPU bakımından bu cihaz onu tokatlar. Yapacağınız tek şey SSD eklemek.
Sandığınız gibi tokatlama olmuyor. Bende hevesle bu cihazı aldım performansına bir şey demeyeceğim fakat oyunlarda öyle tokatlama olmuyor. Vega 8 bazı oyunlarda daha üstün ve takılma olmuyor. Radeon 540 bazı oyunlarda 10 FPS fazla aldığını gördüm. Ben alırken böyle düşünmemiştim. AMD ile forumda olsun ve destekte olsun hep bildiğim şeyleri söylediler bana. DDU ile kaldır bizim sitede olan güncel sürücü kur ya da sıcaklık değerlerine bak falan dediler. Onları zaten yaptığımı söylediğimi ve sıcaklık değerlerin normal olduğunu söyledim. Intel işlemci ve AMD ekran kartlarında daha iyi oluyor FPS değerleri Radeon 540 olan cihazlarda. AMD işlemci ve AMD ekran kartlarında sürücü sorunları yaşandığını @Murat5038 hocamla bizzat doğruladık. Tarayıcılarda donanım hızlandırması aktifken videolarda donma ya da siyah ekran oluyor 5 sn falan. Donanım hızlandırma kapatsam bu sefer videolarda kasma oluyor. Birde parlaklı sorunu var galiba şarjda %100 ekran parlaklığa bırakınca pilde açıp kullanınca %50 de olsa bile parlaklık %100 de sanki değiştirince anlıyorum rahat. Bu ikinci AMD Ryzen olan sistem diğerinde 535 vardı kronik diye iade ettim daha iyisini buldum bunda da aynı sorunları mevcut.

@SunSet Üretici kaynaklı bir sorun olabilir mi? Önerdiğim cihazı alanlar yorumlarında açıkça belirtmişler. 540 daha yeni nesil olduğu için destek olarak daha ön planda.

@SunSet Üretici kaynaklı bir sorun olabilir mi? Önerdiğim cihazı alanlar yorumlarında açıkça belirtmişler. 540 daha yeni nesil olduğu için destek olarak daha ön planda.
Şuan bilgisayar kitlendi ses falan kaydı sonra düzeldi. Bu cihazı 2 kere iade edip sıfır aldım yine aynı. Sürücü kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Lenovo bağlandı kendilerinde bir şey olmadığını söylediler hatta şuana kadar bağlandığım hızlı cihaz dedi bağlanan Lenovo yetkilisi. HDD ve CPU kullanıma rastlamadım.

Şuan bilgisayar kitlendi ses falan kaydı sonra düzeldi. Bu cihazı 2 kere iade edip sıfır aldım yine aynı. Sürücü kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Lenovo bağlandı kendilerinde bir şey olmadığını söylediler hatta şuana kadar bağlandığım hızlı cihaz dedi bağlanan Lenovo yetkilisi. HDD ve CPU kullanıma rastlamadım.
Youtube'den son ses müzik açtığınızda masaüstüne gelmeye çalışın veya klasör açın takılma oluyor mu?

Youtube'den son ses müzik açtığınızda masaüstüne gelmeye çalışın veya klasör açın takılma oluyor mu?
Evet. Bazen oluyor bazen ise hiç olmuyor. Tarayıcı donunca masaüstüne gelince tarayıcı siyah oluyor fakat müzik sesinde bir şey olmuyor. Bazen bilgisayar donuyor kasıyor gibi oluyor o zaman ses falan da takılıyor CD bozuk gibi. Spotify falan farketmiyor. 3. aldığım cihazda başka bir şey farkettim bilgisayar kapalıyken şarjdan çıkarıyorum dolunca cihazı hemen ardında açınca 30 sn falan siyah ekran oluyor fan dönüyor sonra Lenovo logosuyla Windows geliyor. Fakat Windows açılınca siyah ekran da bekleme olmadı benim dediğim güç düğmesini basınca bazen bekliyorum siyah ekranda Lenovo logosunu gelmesini. 3.cü cihazım da bu var ilk 2 iade ettiğimde Windows açılınca biraz zaman siyah ekran görünüp açılıyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı