3.500 TL maaşla düzgün bir araba alamamak haksızlık değil mi?

Asıl haksızlık Dünya standartlarındaki alım gücüne göre çok düşük kalan, seni yoksulluğa mahkum bırakan 3500 TL maaş alman. Japonya'nın para birimi de pariteye bakarsak değersiz Norveç'in de, bizden farkı ise onların bu pariteye göre değil küresel alım gücüne göre bile yüksek miktarlarda ücretlerle çalışmaları. Bir Japon ya da Norveçli kendi para birimlerinde 3500 birim maaş almıyor, sana ise bu ülkede o para senin hakkın olarak görülüyor.

Dünya üzerinde kabile devletlerini saymazsak en çok çalışıp, en az parayı kazanan, bu kazandığı en az paranın da çeyreğini direkt olarak ''1 ay boyunca çalışıp emek gösterdiği için'' vergi veren, diğer çeyreğini hatta 2 çeyreğini dolaylı yollardan alışveriş yaparak vergiye gömen, kalan çeyreğiyle de ne araba alabilecek, ne de ev alabilecek birikimi yapabilen tek millet olabiliriz. Ay sonunu getirdiği için mutluluk içinde yüzen milyonlar var bu ülkede.

Halkın %50'sinden fazlası bu durumda, bundan daha kötü olan insanlar da var, Allah herkesin yardımcısı olsun, günümüz Türkiye'sine ekonomi olarak başka yorum yapamıyorum.

Ama şunu biliyorum ki, bu vatan toprakları asla bu muameleyi hak etmedi. Sizden çıkmazsa, çocuğunuzdan çıkacak. Ama bir şekilde halkı bu duruma getirmenin cezasını er ya da geç çekeceksiniz. Benim dedelerim, milletin dedeleri Türkiye 100 yıl sonra ayaklar altına alınacak duruma düşsün diye canlarını vermediler. Tek kelimeyle, yazık...

Yeni konular

Geri
Yukarı