3.5mm jaklı olan cihaz nedir?

Canoktun

Kilopat
Makaleler
5
Bu cihazı 6-7 yaşımda gördüm ve bugün dedemin evini karıştırırken dayımın odasında buldum. Eski zamanları düşündüm ama hiç gözümün önünde kullanılmadı. Çok merak ediyorum, nedir bu cihaz? Ayrıca 3.5 mm bir kablosu olması beni çok şaşırttı. Bu jack yüzünden Yamaha YST-MS50 ses sisteminin bir parçası olduğunu sandım ama ona dair bir bilgi de bulamadım. Sizce nedir bu? Google lens, ampul duyu olduğunu düşünüyor. Fotoğrafı çok iyi çekememişim, kusura bakmayın. Yakın zamanda tekrar gideceğim zaten.

Cihaz.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
3mm olan jack mikrofonsuz olandır.
3.5mm olan jack mikrofonludur.
Cihaz hakkında bir bilgim yok maalesef.

İki siyah çizgi var yanlış görmediysem, bildiğim kadarıyla tek çizgi (1 boğum) mikrofon, iki çizgi (2 boğum) hoparlör (hamilelik testi geldi aklıma birden :D) ve üç çizgi (3 boğum) ise hem hoparlör hem mikrofon oluyor. Ürün hakkında bilgim yok, arkadaşların da dediği gibi sağını solunu düzgün çekseniz belki anlaşılır. Ayrıca üzerinde seri numarası falan yok mu?

İki siyah çizgi var yanlış görmediysem, bildiğim kadarıyla tek çizgi (1 boğum) mikrofon, iki çizgi (2 boğum) hoparlör (hamilelik testi geldi aklıma birden :D) ve üç çizgi (3 boğum) ise hem hoparlör hem mikrofon oluyor. Ürün hakkında bilgim yok, arkadaşların da dediği gibi sağını solunu düzgün çekseniz belki anlaşılır. Ayrıca üzerinde seri numarası falan yok mu?
Ne olduğu anlaşılmaması için ellerinden geleni yapmışlar. En ufak etiket yok.

Ne olduğu anlaşılmaması için ellerinden geleni yapmışlar. En ufak etiket yok.
Acaba eski bir hoparlör olabilir mi, şekli ve yapısı bana hoparlörü andırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı