3 ayda TYT biter mi?

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba.
Öncelikle kendimi tanıtayım sizlere. 15 yaşındayım. Anadolu lisesi’nde 10. sınıfa gidiyorum. Nasip olursa bu yaz TYT konularını yani 9 ve 10. sınıfları tamamen bitirip önümdeki iki senede ayt’ye odaklanmak istiyorum. Kendime belli hedefler koydum. İstediğim bölüm ilk 70.000 ile öğrenci alıyor bende kendime 0.000 gibi bir hedef koydum. Kafamda bazı net sayıları var.

TYT.
Türkçe: 30 net.
Matematik: 30 net.
Sosyal: 15 net.
Fen: 15 net.

Bu net sayılarını elde etmek ve 3 ay gibi bir sürede tyt’yi neredeyse tamamen bitirmek için ne yapmam lazım? Virüs muhabbetinden dolayı konu eksiklerim var. Bazı konuları pek anlamıyorum. Bu eksiklerim için hangi videoları izlemeliyim? Hangi kaynakları kullanmalıyım?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Beni çok mutlu edersiniz. Hepinize iyi günler.

Not: Bugün itibari ile ayt’de sayısal bölümü seçtim. Gerçi TYT ile pek alakası yok ama gene söyleyeyim.

12. sınıfım konu olarak 3 aya rahat biter TYT AYT'ye bile başlayabilirsiniz. Video olarak ise hangi hocadan anlıyorsan ondan dinle. Kaynak olarak da YouTube'da bir sürü kaynak önerisi var bakabilirsiniz.

12. sınıfım konu olarak 3 aya rahat biter.
Önümde uzun bir yol olduğunun farkındayım. Vaktim fazlası ile var. Gerekirse ikinci dönemde dahil olmak üzere bu süreyi 6 aya çekebilirim. Ne olursa olsun 11. Sınıfa gelmeden TYT’yi bitirmek, üstümden büyük bir yükü atmak istiyorum.
Konular biter, deneme az çözersiniz sıkıntı olur. Matematikte konu çalışmayın bence ve deneme çözerek analitik zekanızı geliştirin, sizden istenen budur çünkü. Netler hayal değil. Kolay gelsin.
Sizce istikrarlı bir çalışma ile bu yazın sonuna kadar TYT’de bu netlerin üstüne çıkabilir miyim?

Konular biter, deneme az çözersiniz sıkıntı olur. Matematikte konu çalışmayın bence ve deneme çözerek analitik zekanızı geliştirin, sizden istenen budur çünkü. Netler hayal değil. Kolay gelsin.

10 soru direk konu olarak geliyor 10 soruda geometri. Analitik zeka hepsini çözerek gelişiyor konu için 15 gün ayırsa yeterli olur.
Önümde uzun bir yol olduğunun farkındayım. Vaktim fazlası ile var. Gerekirse ikinci dönemde dahil olmak üzere bu süreyi 6 aya çekebilirim. Ne olursa olsun 11. Sınıfa gelmeden TYT’yi bitirmek, üstümden büyük bir yükü atmak istiyorum.

Sizce istikrarlı bir çalışma ile bu yazın sonuna kadar TYT’de bu netlerin üstüne çıkabilir miyim?

Zor ben bile 6 aydır çalışıyorum daha o kadar yükselemedim.Ama 60 70 net civarına gelmeniz mümkün.

Geçen seneki sınav çok komikti o yüzden yaptığım netlerle hak etmediğim bir yerdeydim ama 9 bin.

Hak etmediğim derken yüksek mi az olarak mı? Nasıl çalıştınız hocam bende ilk 10 bine girmek istiyorum fakat şu an 75 85 netleri arasındayım. Ne gibi taktikle 90 üstüne çıkabilirim.

Geri
Yukarı