3 aydır fitness yapıyorum ama gelişme yok

mehmetefendi21

Decapat
Arkadaşlar 3 aydır fitness yapıyorum insanlar 15 yaşındayım insanlar 3 ayda 14-15 kilo verip kas katıyorlar yan simit yağları eriyor göbek kalmıyor fakat benim hala yan simit bölgem var göbek var. Beslenme ve antrenmanı hiç aksatmadan yaptım. Max 4 kilo falan verdim beslenmemde hamburger falan hiç yoktu. Belki ayda 1-2 defa. Neden böyle oluyor ne yapmam lazım? Moralim de bir bozuldu düzgün bir gelişim göremeyince yardımcı olursanız sevinirim.

Düzenli ve disiplinli Uyku-yemek-spor olmalı önem sıralaması. Bünye meselesi sadece sabret. Genelde bu sporu yapanlar zaten ilk 3 ay adaptasyon süreci olarak tanimliyorlar. Hemen gelişmesini bekleme çünkü vucudun alışık olmadığı icin Elbet gelisirisin ama yanlış şeyler yapmamaya dikkat et.

Ekonomik durumun nasıl bilmiyorum ama diyetisyene görünmen daha sağlıklı. Bir insanın nasıl ve nereden kilo vereceği herkeste aynı olmaz(olabilir ama olmama ihtimali daha yüksek) ayrıca bulunduğun kilo da önemli 200 kilodan 15 kilo vermek 90 kilodan daha kolaydır (beslenme olarak diyorum spor ve hareket zorlukları hariç 200kg'de daha fazla ödem olur, bende 200'üm oradan biliyorum) ve vücut ölçümü yaptırman lazım. 4 kilo vermişsin de 8 kilo yağ verip 4 kilo kas da almış olabilirsin bunun ölçülmesi lazım ve sadece kardiyo değil ağırlık da çalışman gerek benim daha önce yaptığım(spor hocalarımın da yaptığı, çünkü onlar verdi programı) sadece kardiyo çalışıyordum ağırlık yoktu(vardı da 5 kardiyo 1 ağırlık gibi bi orandaydı), dengeli değildi. Ve protein alımına dikkat etmen lazım çünkü yeterli protein almazsan kas da yapamazsın kilo vermen de zorlaşır.

Ve en önemlisi kendine inanman, yapamıyorum dersen yapamazsın. Ayrıca psikolojik esneklik de önemli arada kaçırman lazım. Yani beslenme olarak da bi anlamı var da psikolojik olarak daha büyük hemen pes etmemen lazım(etmiyor gibisin de yine de uyarayım benim gibi pes etme)

Düzenli bir beslenme veya uyku düzenin yoksa oturtman gerekir. Proteini yeterli aldığından emin ol. Antrenman sayısını arttır eğer haftada 3 kere falan gidiyosan.

Arkadaşlar 4-5 aydır spor yapıyorum fakat kolumda özellikle biceps bölgesi vs. hiç parçalı değil ve göremiyorsunuz, orada ayrı bir şey yani. 15 yaşındayım sporda ağırlıklarımı düzenli arttırıyorum başladığımdan beri bench press, göğüs için örneğin 20kg'dan 60kg'a çıkarttım fakat hala göğsümde sarkma var. Beslenmeden dolayı diyeceğim fakat beslenmede asla sapma vs. olmadı, her şeyim tamdı, ne olur bir destek çıkın teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar 4-5 aydır spor yapıyorum fakat kolumda özellikle biceps bölgesi vs. hiç parçalı değil ve göremiyorsunuz, orada ayrı bir şey yani. 15 yaşındayım sporda ağırlıklarımı düzenli arttırıyorum başladığımdan beri bench press, göğüs için örneğin 20kg'dan 60kg'a çıkarttım fakat hala göğsümde sarkma var. Beslenmeden dolayı diyeceğim fakat beslenmede asla sapma vs. olmadı, her şeyim tamdı, ne olur bir destek çıkın teşekkürler şimdiden.
Yağ oranınızı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız ölçtürün, fazlaysa %15 altına düşürmeye çalışım. Ağırlıkların artması kas kütlesi kazandığınız anlamına gelir ama yağ oranından dolayı görüntüyü dışa vuramamış olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı