3 Aylık Milleni Deneyimim

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar tam 3 ay önce Türk Telekom'daki paketimi "iptal" edip Millenicom'dan 12 ay taahhütlü Fiber35 paketine abone oldum. Bu paket 35 mbps indirme ve 6 mbps yükleme hızı vadediyor. İlk 3 ay 70 TL, sonraki 9 ayda 85 TL fatura ödeyeceğim bu şekilde. Öncelikle adım adım anlatsam daha iyi olur.
10 Mart 2021 Çarşamba gübü Türk Telekom'daki 200 GB Yalın 16 paketimi iptal ettim. Türk Telekom zaten kotalı olan bir interneti sınırsız yapmak için 79 TL'nin üzerine 10 TL daha ücret istedi.
10 Mart 2021 Çarşamba akşamı Millenicom müşteri hizmetleriyle görüşerek abonelik ön başvurumu gerçekleştirdim.
11 Mart 2021'de Perşembe günü öğlen saatlerinde "İnternet hizmetiniz kullanıma açılmıştır. Modem kurulumunuzu yapınız." diyerek kullanıcı adı ve şifremi bana ilettiler. Fakat internetim yoktu.
12 Mart 2021'de Cuma günü Teknofix çalışanı beni arayarak abonelik belgelerini imzalamak için evimin önüne geldiğini söyledi. Abonelik belgelerimi imzaladıktan sonra müşteri hizmetleri tarafından abonelik işlemlerimin tamamlandığına dair arandım fakat hala internetim yoktu. Gün içerisinde ekiplerin geleceğini ve kurulumumun tamamlanacağı söylendi ancak gelen kimse olmadı. Akşam saatlerinde tekrar aramam üzerine bir sonraki gün sabah ekiplerin kesinlikle geleceğini söylediler.
13 Mart 2021 Cumartesi günü Fakat ekip yine ortalıkta yoktu. Yine müşteri hizmetlerini aramam üzerine Pazar günü ekibin gelemeyeceği fakat Pazartesi günü kesinlikle internetimin açılacağını söylediler.
15 Mart 2021 Pazartesi sabahı ekipler tarafından arandım. Ekipleri hiç görmedim fakat bağlantımı yaptıklarını ve internetimi kullanmaya başlayabileceğimi belirttiler. Modeme yine veri gelmiyordu. Müşteri hizmetleri modemimde problem olduğunu ve farklı modemle denememi söyledi. Fakat 4 farklı modem ile denedim ve değişen bir şey olmadı. Müşteri hizmetlerini arayıp 14 günde cayma hakkımı kullanacağımı söyleyince bu sefer yetkili birisi tarafından özel teknik ekiplerini yarım saatte yönlendireceği(!) şeklinde bir şey söylenince biraz daha süre vermeye karar verdim. Fakat gelen kimse olmadı.
16 Mart 2021 Salı günü 9.00 civarında hizmeti iptal etmek için müşteri hizmetlerini aradığım sırada bilinmeyen bir numaradan arandım ve evimin önünde olduklarını, kapının önüne inmemi, internet bağlantısı hakkında çalışma yapacaklarını ve görmemin gerektiğini söylediler. Aşağı indiğimde siz VIP ekip misiniz diye sormuştum bana VIP ekip gibi mi görünüyorum diye cevap vermişlerdi. Türk Telekom yeleği giyiyorlardı zaten 😁 . Bağlantım bir önceki ekip tarafından yanlış yapılmıştı ve yeni gelen ekip bağlantımı düzeltti. Saha dolabına erişimim olmadığı için benim yapabileceğim bir şey yoktu. Bağlantım düzeltildikten sonra ekipler evdeki modemin çalışmadığı söylendiği için yanlarında getirdikleri modem ile kontrol ettiler ve tamı tamına hız değerlerini aldılar. Daha sonra kendi Zyxel VMG 3312 B10-B modemimle de kurulum yaptılar. Zaten bozuk olmadığından emindim ama teyit edilmiş oldu. İnternetim kullanıma açıldı.
Biraz uzun bir bağlantı hikayesi oldu ama sıfırdan geçiş yapanlar benzer bir problem yaşayabilir diye paylaşmak istedim. Millenicom firması yaşanan bu kötü olaydan sonra ilk ay bana fatura kesmedi ve ücretsiz bir şekilde bir sonraki fatura kesimine kadar kullandım(yaklaşık 22-23 gün). 3 ay boyunca hiçbir şekilde hız kaybı yaşamadım. Kopmalar olmadı. Ping değerlerim genel olarak düşük. LoL ve Valorant'ta 25, CS:GO'da 40-50 arasında değişiyor. 5-6 kişiden fazla bağlanınca 70 civarlarında seyrediyor. Hat değerlerim:
VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 11 days: 10 hours: 0 minute
============================================================================
VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 6.269 Mbps 41.277 Mbps
Actual Net Data Rate: 6.142 Mbps 41.212 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 24.3 dB 23.8 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 6.8 dBm 13.9 dBm
Receive Power: 0.3 dBm 8.0 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 7.1 dB 5.9 dB
Attainable Net Data Rate: 30.044 Mbps 88.076 Mbps
============================================================================
VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
Line Attenuation(dB): 0.1 4.3 6.5 N/A 4.1 8.5 13.7
Signal Attenuation(dB): 2.6 6.9 8.0 N/A 4.1 8.5 13.7
SNR Margin(dB): 33.4 24.5 24.1 N/A 23.8 23.8 23.8
Transmit Power(dBm):- 7.4 2.8 4.3 N/A 11.3 7.8 7.4
Şu anda mevcut yaptığım hız testi sonucum:
speedtest.png

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Tereddüt eden arkadaşlar için bir yol göstermesi için hazırladım. İyi Sosyaller!

Ben de 110 TL verip 0.04 dowloand 0.01 upload veren Superonline'dan kurtulup 85 TL'ye 96 dowloand 8 upload veren TurkNet'e geçtim çok memnunum.
Edit : Görseller ektedir.

Dosya Ekleri

• IMG_20210613_105631.jpg
    IMG_20210613_105631.jpg
    37,1 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20210613_105151.jpg
    IMG_20210613_105151.jpg
    29,6 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Bende 31 aralık 2020 de bağlattım Cumartesi günü başvuru yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam. 3 gün sonra gelip hemen bağladılar . 35 Mbps 6 Upload kullanıyorum ama Mbps hep 43-45 arası çıkıyor :)

Bende 31 aralık 2020 de bağlattım Cumartesi günü başvuru yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam. 3 gün sonra gelip hemen bağladılar . 35 Mbps 6 Upload kullanıyorum ama Mbps hep 43-45 arası çıkıyor :)
Evet gündüzleri bende de 38-39 çıkıyor. Geceleri 45-50'ye yaklaşıyor değişik bir durum ama bundan memnunum 😁 .

Milleni'de sorun yaşadığınızda tek başınasınız. Tahattütsüz aboneliğinizi iptal ettirmek için müşteri hizmetlerini aradığınızda "ama şimdi iptal ettirirseniz iptal bedeli ödeyeceksiniz... bakın internetiniz gelmiş şuanda zaten.." tarzında (tabi bu konuşma 15 dakka boyunca aynı devam etti) bakkal gibi konuşmalarla karşılacaksınız. Sorun yaşamayacağınıza eminseniz buyurun önden gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı