Çözüldü 3 dersten kalınca sınıf geçiliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Everythink

Hectopat
Merhaba. Hocamız 2. donemin başında 3 dersten kaldığınızda ortalamaniz 50'nin altında olsa bile geçiyorsunuz diyordu. Bu, doğru mu? Çünkü doğruysa ben geçiyorum 50'nin altında alırsam bile. Hocalarım, arkadaşlarım yardim edebilir misiniz?

Çözüm
Demek istediğinizi anladım. Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerisinde olması durumunda zayıf sayısının bir önemi yok. Öylesine haber yapan haber siteleri bu maddeyi atlıyor:

Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması
MADDE 58- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.
Ya o olayı ben de biliyorum da benim anlatmak istediğim farklıydı 50 altında sınıfta kalıyorsun ya eğer 3 tane zayıfın varsa 50 altında olsa bile kalmiyormussun sorumlu olarak geciyormussun dedi hoca bize.

@BoraksBoraks arkadaş diyor ki hocam haber siteleri diyor ki yıl sonu ortalaman 50 ve üzeri olsa bile şu kadar zayıfın olsa kalma olur mu diyor. Onun bir gerçekliği var mı diye soruyor. Şimdi anladın mı?
@Everythink benim yazdığım yorumu okumayı dener misin bir de? Zor olmamalı bunu yapmak.

@BoraksBoraks arkadaş diyor ki hocam haber siteleri diyor ki yıl sonu ortalaman 50 ve üzeri olsa bile şu kadar zayıfın olsa kalma olur mu diyor. Onun bir gerçekliği var mı diye soruyor. Şimdi anladın mı?
@Everythink benim yazdığım yorumu okumayı dener misin bir de? Zor olmamalı bunu yapmak.

Heh ya tamam tamam anladım bu sefer.

Hocam ben 9.sınıfım ortalamam 50 üstü ama zayıflarım fazla şimdi geçiyor muyum kalıormuym yeni konu açıp siteyi kirletmek istemedim buradan cevaplanırsa sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı