3 dil bilmediğim için kötü hissetmek

3. dil olarak öğrenebileceğim en kolay dil olan Almanca'nın en ilk öğrenilmesi gereken konusu olan der die das (konunun ismini unuttum) bile anlamakta zorluk çekiyorum.
Almanca kolay bir dil değil ki, muhtemelen Fransızca bile daha kolay.

Dil öğrenmenin birkaç anahtar kuralı var. Temeli oturtmak için baştaki en basit konulara birkaç ay ayıracaksın, bu temel üzerinde daha karmaşık konuları öğreneceksin ve ödevlerini sürekli öğretmene kontrol ettirtip hatalarını düzelteceksin, sürekli tekrar edeceksin. Tuvalette malum işi yaparken bile o dilde kendi kendine sohbet edeceksin, gerekirse 2. ve 3. kişileri de seslendireceksin.

Nerede yaşıyorsunuz ki?
Yani Okan çok yaygın bir Türk ismidir. Madem ilgilendirmiyor neden Türk ismi kullanıyorsunuz? Değiştirmek çok zor değil.

Türkiye'de yaşıyorum. Demek istediğim bu arkadaş 3 dil bilmediği için kendini kötü hissediyormuş. Ama ben Türkçenin noktalama işaretleri bağlaçları bilmem nelerine çok hakim olmadığım için beni ilgilendirmiyor bile diyorum. İsmimi ise şehit polis Gaffar Okkan'dan aldım.

Türkiye'de yaşıyorum. Demek istediğim bu arkadaş 3 dil bilmediği için kendini kötü hissediyormuş. Ama ben Türkçenin noktalama işaretleri bağlaçları bilmem nelerine çok hakim olmadığım için beni ilgilendirmiyor bile diyorum. İsmimi ise şehit polis Gaffar Okkan'dan aldım.
O zaman neden Türkçeyi bile bilmiyorum ki yazdınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı