3 dil bilmediğim için kötü hissetmek

Diyarbakır, Van gibi yerlerde (ki bunlar sadece örnek daha çok var) çoğunluk Kürtçe konuştuğu için bilmekte fayda var. Ayrıca gülmenizi garip buldum.
Biz niye Kürtçe öğreniyoruz, onlar Türkçe öğrensin. Türkiye değil mi burası?

Irkçılık olarak algılamayın. Alakası yok.

Sıkıntı nedir arkadaşlar neden gülüyorsunuz? Ülkenin doğu taraflarında örneğin Diyarbakır, Van gibi illerde Kürtçe konuşanlar çok var. Ha diyorsanız ben oturduğum yerden kalkamıyorum o zaman bir şey diyemem haklısınız
Dünya genelinde kullanabileceğiniz ve işinize yarayacak bir dili öğrenmek varken, sadece ülkenin doğu tarafında daha rahat (sanki orada Türkçe konuşulmuyormuş gibi) etmek için dil öğrenmek mantıksız.

3 dil bilmediğim için kendimi kötü hissediyorum. Normal bir şey mi?
Öğrenirdim öğrenmesine 3. dil olarak öğrenebileceğim en kolay dil olan Almanca'nın en ilk öğrenilmesi gereken konusu olan der die das (konunun ismini unuttum) bile anlamakta zorluk çekiyorum.

Bence gerek yok extra olarak Almanca öğreneceğinize gidip ingilizcenizi geliştirmek daha mantıklı olmaz mı?

Biz niye Kürtçe öğreniyoruz, onlar Türkçe öğrensin. Türkiye değil mi burası?

Irkçılık olarak algılamayın. Alakası yok.
Hocam olayı Kürt/Türk muhabbetine çevirdiniz gerçekten. Ne demek bu? ''Ben niye onların dilini öğreniyorum kardeşim? Onlar benimkini öğrensin'' Hocam ortada biz/onlar diye bir şey yok. Hepimiz bir değil miyiz T.C. vatandaşı olarak? Biz/Onlar diye ayırmanız gerçekten üzücü.

Almanca'ya ne gerek var? Türkçe, kürtçe, İngilizce yeterli.
Sıkıntı nedir arkadaşlar neden gülüyorsunuz? Ülkenin doğu taraflarında örneğin Diyarbakır, van gibi illerde kürtçe konuşanlar çok var. Ha diyorsanız ben oturduğum yerden kalkamıyorum o zaman bir şey diyemem haklısınız. @375973 @Frik @Unaxpre @Akari @Gojira

Kürtçe gereksiz doğu bölgelere gitmek için kürtçe öğrenilceğine onlar yaşadığı vatanlarının dilini öğrensin.

Dünya genelinde kullanabileceğiniz ve işinize yarayacak bir dili öğrenmek varken, sadece ülkenin doğu tarafında daha rahat (sanki orada Türkçe konuşulmuyormuş gibi) etmek için dil öğrenmek mantıksız.
Hocam öğrenmesin demiyorum? İngilizce de öğrensin.
Kürtçe gereksiz doğu bölgelere gitmek için kürtçe öğrenilceğine onlar yaşadığı vatanlarının dilini öğrensin.
İşte sorun da bu değil mi? ''Biz öğrenmeyelim onlar öğrensin'' Siz böyle rekabet ettikçe sanki ortada 2 düşman varmışçasına, bu ülke gelişmez. Hatta aksine geriye gider.

Sadece doğu tarafında konuşulacak ve hiçbir işine yaramayacak bir dili neden öğrenelim. Doğuda yaşayanlar Türkçe öğrensin onun yerine.

Hocam olayı Kürt/Türk muhabbetine çevirdiniz gerçekten. Ne demek bu? ''Ben niye onların dilini öğreniyorum kardeşim? Onlar benimkini öğrensin'' Hocam ortada biz/onlar diye bir şey yok. Hepimiz bir değil miyiz T.C. vatandaşı olarak? Biz/Onlar diye ayırmanız gerçekten üzücü.

İşte sorun da bu değil mi? ''Biz öğrenmeyelim onlar öğrensin'' Siz böyle rekabet ettikçe sanki ortada 2 düşman varmışçasına, bu ülke gelişmez. Hatta aksine geriye gider.
Bazen okuyamadığınızı düşünüyorum...

Türkiye'de yaşıyorsa Türkçe öğrenecek hocam, her ülkede böyledir bu. Yaşadığı ülkenin ana dilini bilmek zorunda.

3 dil bilmediğim için kendimi kötü hissediyorum. Normal bir şey mi?
Öğrenirdim öğrenmesine 3. dil olarak öğrenebileceğim en kolay dil olan Almanca'nın en ilk öğrenilmesi gereken konusu olan der die das (konunun ismini unuttum) bile anlamakta zorluk çekiyorum.

Doğduğum ülke ve bölge yüzünden Türkçe, Yunanca, İngilizce ve Fransızca biliyorum. Öğrenmek zor değil emin olabilirsiniz :).

Geri
Yukarı