3 GB RAM'li laptop programlamaya başlangıç için yeterli mi?

• Konuyu başlatan Ryo41
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 714

Ryo41

Hectopat
Arkadaşlar Core 2 Duo ve 3 GB RAM'li bir laptop var. Daha iyi olması için Linux Mint kullanayım diyorum sizce nasıl olur? Yazılım için 1. ve 2. sınıfı idare etse yeterli.

Web için gayet yeterli, ama oyun programlama, Android programlama için diyorsan maalesef yetersiz, aşırı yetersiz hem de.

Xcode, Android Studio, Unreal Engine & Unity gibi uygulamalarda yetersiz kalacaktır. Fakat Sublime Text, Notepad++ vs gibi proglramlarla web programlama yapabilirsin.

1. ve 2. sinif dedigin icin soyluyorum, universitelerde ne yazik ki boomer ogreticiler tarafindan bazi IDE'ler sart kosulabiliyor.

Ornegin visual studio ve eclipse yuksek resource tuketen IDE'ler, bunlari kullanman gerekirse sikinti yasayabilirsin.

Ama tabi ki kesinlikle bunu yasayacaksin demiyorum. Okuluna gidip tecrube etmen en iyisi olacaktir.
Ek olarak bir cok universite kutuphanesi, ogrencilerine bilgisayar kiraliyor kucuk bir ucret karsiliginda.
Bunu da arastirman yararina olacaktir.

Eger ben yanlis anladiysam, ve universite durumu yoksa, kendin ogrenmeye calisacaksan, yeterli olmali. Performans seni biraz yavaslatabilir, ama durduracagini sanmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı