3 gün spora gitmek yeterli mi?

Vittorio Russo

Hectopat
Merhaba, ben 17 yaşındayım ve 74 kiloyum ve 1.66 boyundayım. Ben spor salonuna yazıldım bir kere fakat 3 gün gittim sonra daha gitmedim çünkü okul müsait olmuyordu ve yapamayacağımı düşündüm. Çok yorulacağımı düşündüm fakat şimdi diyorum ki gitsem daha iyi en azından boş zamanlarımı spor yaparak değerlendirmiş olurum. Arkadaşlar şimdi spor salonuna sadece haftada 3 gün gidebilirim ve sizce 3 gün bana yeterince verim sağlar mı ben sadece kas ve fit görünmek için gideceğim ve aylık ücreti de 130 TL.

Son düzenleme:
Senin demen lazım Full body antrenman programı istiyorum diye, yoksa bölgesel bir program yazabilir.

Anladım peki hocam ne zaman sürede verim almaya başlarım yani ne zaman vücudum fit olabilir ve hocam diyorlar ki bence daha erken şu an 11.sınıfım üniversite zamanımda gitsen daha iyi diyorlar siz ne diyorsunuz?

Son düzenleme:
Anladım peki hocam ne zaman sürede verim almaya başlarım yani ne zaman vücudum fit olabilir ve hocam diyorlar ki bence daha erken şu an 11.sınıfım üniversite zamanımda gitsen daha iyi diyorlar siz ne diyorsunuz?

Öyle diyenlere kulak asma yaşın tam spora başlamalık, gelişime gelecek olursak beslenmene göre değişir mesela ben ilk kanatlarım çıktığında 6. ayımdaydım.

Merhaba, ben 17 yaşındayım ve 74 kiloyum ve 1.66 boyundayım. Ben spor salonuna yazıldım bir kere fakat 3 gün gittim sonra daha gitmedim çünkü okul müsait olmuyordu ve yapamayacağımı düşündüm. Çok yorulacağımı düşündüm fakat Bir de amını siktiğimin kürtleri dolu salon. şimdi diyorum ki gitsem daha iyi en azından boş zamanlarımı spor yaparak değerlendirmiş olurum. Arkadaşlar şimdi spor salonuna sadece haftada 3 gün gidebilirim ve sizce 3 gün bana yeterince verim sağlar mı ben sadece kas ve fit görünmek için gideceğim ve aylık ücreti de 130 TL.
Bizim burada 200 TL sizin ora daha iyiymiş.

Full body olarak compound egzersizler yaparsın, beslenmene dikkat edersin. Haftada 3 gün fazlasıyla yeterli, zaten yeni başladığindan taş atsan gelişirsin.

Haftada 1 gün spor ve 1 gün dinlenme olarak hesaplarsanız 3 veya 4 gün antrenman yeterli olacaktır. Daha fazla spor demek overtraining (aşırı yüklenme) yapacağı için yarardan çok zarar verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı