3. Kasa fanı pini sürekli %100 hızda çalışıyor ve BIOS'ta gözükmüyor

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Anakartım Gigabyte Z170 HD3P. Ne yazık ki kasa fanlarına hiç hız kontrolü yapmıyor. Sessiz, normal, maksimum ayarları var bunlar arasında seçim yapmak fan hızını değiştirmiyor. Sistem fan 1 ve 2 gözüküyor sadece eğer 3. pine fan takarsam hep maksimum hızda çalışıyor fan kontrolcüsünün bozuk olduğundan şüpheleniyorum. Bu arada üsste ve önce 2 şer fan var çoklama kablosuyla 2'li gruplar halinde tek sokete takıyorum bunları. Üst fanlar normalde 3. pindeydi ama maksimumda bağırıyorlar diye ön fanları oraya taktım daha sessiz oldu. Bu arada fan hız kontrol programları sistemde işlemci fanı hariç fan görmüyor. Sadece işlemci fanı bilgisayar yük altındayken hızlanıyor anakarta takılı diğer fanlar (3. soket hariç dediğim gibi o tam bozuk) o kadar yavaş dönüyor ki gözlerimle sayabiliyorum dönüş sayısını.

Bu arada BIOS sürümüm 2015 çünkü K serisi olmayan işlemcileye bir tek bu BIOS ile O.C yapabiliyorum o yüzden onu güncelleyemem, bana olmazsa öne takılan fan hız ayarlayıcılarından önerir misiniz?

Hocam aşağıda önerdiğim ürünü satın alabilirsiniz.

Böyle bir ürünün varlığından haberdar değildim. Teşekkür ederim.

Bu ürünü işlemci fanı soketine taksam olur mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı