3 Pin kasa fanı

Öneriniz için çok teşekkür ederim ancak kendimi ifade edemedim galiba 5 adet fanı nasıl bağlayabileceğimi sormuştum. Yine de ilginiz için teşekkür ederim.

Anakartınızda toplam 2 adet CPU fan giriş var yani çoklayıcı almak zorundasınız maalesef. Fan girişlerini çoklayıcılara takıp onu da anakarta takmanız gerekiyor. Çoklayıcınızı anakarta bağlamak yerine direk PSU üzerinden de bağlayabilirsiniz ama bu sefer fanlar hep son hızında çalışıp CPU sıcaklığına göre hareket etmeyecektir.

Öneriniz için çok teşekkür ederim ancak kendimi ifade edemedim galiba 5 adet fanı nasıl bağlayabileceğimi sormuştum. Yine de ilginiz için teşekkür ederim.
Bu.

Bu fanlardan 5 adet alacağım bunların bağlantısını nasıl yaparım bunun için yardım istiyorum.

Buyur. İstediğin ürün. Kendim 10'lu olan 4 pinlisini kullanıyorum gayet iyi.

Bu daha iyi olacaktır hocam hem bunları anakarta bağlama zorunluluğunuz yok güç kaynağına da bağlanabilir. Aynı şekilde TX fanlar da anakarta ve güç kaynağına takılabilir eğer kontrol etmek istemem derseniz güç kaynağına bağlarsınız direk molex ile. Aerocool Force 12 cm Siyah Sessiz Fan (AE CFFR120BK) Fiyatı
peki bu bağlantı için fan çoklayıcı gerekmiyor mu? İnternette çok araştırdım aynı anda 5 adet girebileceğim 3 pin fan çoklayıcı bulamadım.
Anakartınızda toplam 2 adet CPU fan giriş var yani çoklayıcı almak zorundasınız maalesef. Fan girişlerini çoklayıcılara takıp onu da anakarta takmanız gerekiyor. Çoklayıcınızı anakarta bağlamak yerine direk PSU üzerinden de bağlayabilirsiniz ama bu sefer fanlar hep son hızında çalışıp CPU sıcaklığına göre hareket etmeyecektir.
peki bu fanları anakarta bağlarsam kontrol edebilir miyim 3 pinli oldukları için kontrol edemeyeceğimi sanıyordum

Buyur. İstediğin ürün. Kendim 10'lu olan 4 pinlisini kullanıyorum gayet iyi.
Çok teşekkür ederim. Bununla ilgili bir şey daha sormak istiyorum bu ürünün üstündeki kontrolüyle nasıl kontrol edebilirim sonuç olarak kasanın içinde olacak ve gereksiz yere son hızda çalışmasını istemem fanların

Çok teşekkür ederim. Bununla ilgili bir şey daha sormak istiyorum bu ürünün üstündeki kontrolüyle nasıl kontrol edebilirim sonuç olarak kasanın içinde olacak ve gereksiz yere son hızda çalışmasını istemem fanların.

Bunla kontrol edemiyorsun. Bunun 4 pinli olanları ve hem Molex hem de anakarta bağlananları var onları kontrol edebilirsin. Zaten 5 adet TX fan alırsan en son hızda çalışsa bile ses çıkmıyor merak etme.

Bu daha iyi olacaktır hocam hem bunları anakarta bağlama zorunluluğunuz yok güç kaynağına da bağlanabilir. Aynı şekilde TX fanlar da anakarta ve güç kaynağına takılabilir eğer kontrol etmek istemem derseniz güç kaynağına bağlarsınız direk molex ile. Aerocool Force 12 cm Siyah Sessiz Fan (AE CFFR120BK) Fiyatı
bu bağlantıyı her fan için yapmam gerekmez mi bu konulardan çok fazla anlamıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı