3 pinli fan, 4 pinli porta takılır mı?

BrEfLst

Hectopat
Daha fazla  
Ben eski bilgisayarımdan bir fan buldum ama bu fan 3 girişli. Yani 3 tane delikli yeri var. Ne denir bilmiyorum ona, kusura bakmayın :D Ben bu fanı MSI 970 Gaming anakartın SYS_FAN 1 ya da SYS_FAN 2 yazan yerine takmak istiyorum. SYS_FAN yazan yerlerde 4 tane dişe benzeyen şeyler var. İsimlerini çok bilmiyorum, özür dilerim tekrar. Bu elimdeki fanı oradaki yerlere taksam anakart yanar mı ya da bozulma ihtimali var mı? Bunu öğrenmek istiyorum. Ya da bunu takayım mı? PC'den çok anlamıyorum da.

resim_2021-06-18_182252.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir sıkıntı olmaz sadece fanın hızını ayarlayamazsınız BIOS'tan son hızda çalışır ve biraz ses çıkarır son hızda çalıştığından mütevellit.

Bir sıkıntı olmaz sadece fanın hızını ayarlayamazsınız BIOS'tan son hızda çalışır ve biraz ses çıkarır son hızda çalıştığından mütevellit.
Bu kısmen yanlış bir bilgi. Çünkü 3 pinli fanların hızları voltaj kontrolüyle ayarlanabiliyor. Şu an benim iki fanım öyle mesela ve ısınmadıkça kapanıyorlar.

Bu kısmen yanlış bir bilgi. Çünkü 3 pinli fanların hızları voltaj kontrolüyle ayarlanabiliyor. Şu an benim iki fanım öyle mesela ve ısınmadıkça kapanıyorlar.

Çok teşekkür ederim PC'ye bir şey olmaz yani :D mutlu oldum. 4 pinli yere 3 tane pin isteyen fan da takılabiliyor yani değil mi?

Bir şey olmaz zaten slota bakarsan 4 pinin 3 tanesinin arkasında bir yükselti vardır 4. pinin arkası boştur. Oraya 3 pinli fanları da takabilmek için böyle yapılır.

Bir şey olmaz zaten slota bakarsan 4 pinin 3 tanesinin arkasında bir yükselti vardır 4. pinin arkası boştur. Oraya 3 pinli fanları da takabilmek için böyle yapılır.

Kusura bakma saçma olacak ama bir fan daha var eski güç kaynağımdan söktüğüm 2 girişi var oraya takabilir miyim onu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı