3 Priz uzatma yapılırsa sorun olur mu?

Sanemi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim 1 üçlü prize 1 üçlü priz takılı 2. üçlü prize bir laptop ve LED aydınlatma bağlı 2. ye 1 tane daha laptop bağlarsam sıkıntı olur mu? Toplam 2 laptop 1 LED aydınlatma olacak.

Adi uzerinde uzatma kablosu, uzatma maksatli olarak bir sorun yasamazsin ama butun prizleri ayni anda kullanmaya calisirsan kablolari yakabilirsin. Prizlerin uzerinde maksimum kac Amper cekebilecegin yazilidir bunu gecmedigin surece sorun olmaz.

Benim 1 üçlü prize 1 üçlü priz takılı 2. üçlü prize bir laptop ve LED aydınlatma bağlı 2. ye 1 tane daha laptop bağlarsam sıkıntı olur mu? Toplam 2 laptop 1 LED aydınlatma olacak.
Üçlü priz markaları iyiyse sorun olmaz fakat siz önce prizden gelen gücü 3'e bölüyorsunuz, sonra bir kere daha 3'e bölüp kullanıyorsunuz. Yani amper değerini buna göre hesaplayıp kullan derim. Çok yük bindirirsen kısa devre yapabilir.

Bu kısa devre veya herhangi bir sorun bilgisayara zarar verir mi ikisi de oyun laptopu.

Bu kısa devre veya herhangi bir sorun bilgisayara zarar verir mi ikisi de oyun laptopu.

İkisi de 3000 bin yaziyor arkasinda markasını da bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı