Çözüldü 3. Sabit Diski Bilgisayarım Görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

liphter

Kilopat
Konu başlığında da belirtmiş olduğum gibi, 3 hard diskimi taktım. Bilgisayarı açtım. Taradı. Ve hard diski gördü. Hatta Speccy ve AIDA64 programlarında da görüyor. Fakat bilgisayarıma girince görmüyor hard diski.

Daha sonra BIOS'a girdim acaba orada mı görmüyor diye, BIOS'ta da görünüyor. Nasıl halledebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım simgesine sağ tıkla ve oradan Yönet’ı seç. Açılan pencerede Disk Yönetimi kısmından diskin durumuna bak. Hatta oradan bir foto koysan iyi olur.

XbApzlg.png

- - - Güncellendi - - -

Disk 2 olarak görüyor. Ve aktif değil. Aktif etmek için acaba eylemlerden yeni basit birim'imi seçmeliyim?

- - - Güncellendi - - -

Çevrimiçi yazıyor fakat herhangi bir tepki yok :D

Evet, Yeni Basit Birimi… seç ve ileri ileri seçerek işi bitire bilirsin. Hatta istersen orda birimin boyunu değişerek diski istediğin birime bölebilirsin.

Peki hocam ayırma birim boyutu? Onu ne yapmalıyım. Varsayılan yaparsam yavaş falan kalır mı diye bir sorayım dedim. 2 tb 7200 rpm 64 mb sabit disk.

O sana bağlı, istersen tek birim yap istersen 2-3 birim yap. Kullanım amacına göre bişeyler yap.
Ama bana sorarsan birimlere bol ki ileride biçimlendir falan gerekirse işin daha rahat olsun.

O sana bağlı, istersen tek birim yap istersen 2-3 birim yap. Kullanım amacına göre bişeyler yap.
Ama bana sorarsan birimlere bol ki ileride biçimlendir falan gerekirse işin daha rahat olsun.
Onu sormadım ya ayırma birim boyutu yani 16K 32K 64K falan gibi. Neyse biçimlendirdim. 64K yaptım. İnternetten araştırdım. Büyük dosyalar saklayacaksanız 64K yani en büyüğünü seçin diyorlardı. Bende öyle yaptım. Oyun, video gibi şeyler depolayacağım için. Tamam sorun çözüldü teşekkürler yardımların için.

Biçimlendirirken mi? he iyi yapmışsın zaten depolama amaçlı kullanacaksın ve dosyaların büyük olacak.

Biçimlendirirken mi? he iyi yapmışsın zaten depolama amaçlı kullanacaksın ve dosyaların büyük olacak.

Yani hem oyun yüklerim, hem video, resim gibi. Oyunlarda bir sıkıntı olmaz herhalde 64K olması.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı