3 tane 120mm fan nasıl montaj edilmelidir?

Emre12345

Kilopat
Daha fazla  
Elimde 3 tane 120mm fan var. Bunları 2 arka 1 ön ya da 1 arka 2 ön şeklinde koymam gerekli. Sizce nasıl yaparsam soğutma anlamında daha iyi verim alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Egzoz ve üst tarafa hava akışı çıkartacak şekilde, ön tarafada içeri çekecek şekilde yeniden düzenleyin.
Hocam benim sorum şudur; 3 tane fandan ikisini öne mi koymalıyım arkaya mı? Yani içeriye fazladan hava mı vermek önemli yoksa içerideki havaya dışarı atmak mı?

Hocam benim sorum şudur; 3 tane fandan ikisini öne mi koymalıyım arkaya mı? Yani içeriye fazladan hava mı vermek önemli yoksa içerideki havaya dışarı atmak mı?
İçeride hava olmadan atacak bir şey olmaz hocam dolayısı ile içeri hava alması daha önemli, ikisini havayı çekecek 1'ini atacak şekilde yapın.

İçeriye hava akışını sağlayan fan sayısı 3 iken 1 tane dışarı hava akışı sağlayan yeterli geliyor. İşlemcinizin üzerindeki soğutucu da ekstra fan varsa 1 adet daha dışarı hava akışı sağlamanız faydanıza olacaktır.
Oran; 3 adet içeri 1 adet dışarı şeklinde yapabilirsiniz.
Naçizane ve cahil kafamla tavsiyemdir daha bilgili arkadaşlar mutlaka daha fazla yardımcı olacaktır.

İçeriye hava akışını sağlayan fan sayısı 3 iken 1 tane dışarı hava akışı sağlayan yeterli geliyor. İşlemcinizin üzerindeki soğutucu da ekstra fan varsa 1 adet daha dışarı hava akışı sağlamanız faydanıza olacaktır.
Oran; 3 adet içeri 1 adet dışarı şeklinde yapabilirsiniz.
Naçizane ve cahil kafamla tavsiyemdir daha bilgili arkadaşlar mutlaka daha fazla yardımcı olacaktır.
Elimde 3 tane fan var. Şu anki konumları diğer arkadaşın da belirttiği gibi 2 ön 1 arka. Elimde 4 tane olsa diğerini de öne takmak isterdim lakin elimde 4. bir fan yok ve kasamın önü 2 fan alıyor.

Geri
Yukarı